ul. Matejki 3, 43-400 Cieszyn
tel. 33 852 25 00
email: jedynkasekretariat@wp.pl

"Austria-Land czyli wędrówka po landach"

W sali sesyjnej bielskiego ratusza odbył się finał projektu pod nazwą "Austria-Land czyli wędrówka po landach". Uczestnicy zostali przywitani przez prezydenta Bielska Białej pana Jarosława Klimaszewskiego oraz wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego panią Alinę Konior, a następnie wzięli udział w konkursie. Nasza drużyna w składzie: Szymon Przebinda, Patryk Przeczek oraz Emanuel Kecher zaprezentowała się znakomicie i zajęła 2.miejsce oraz uzyskała tytuł finalisty! ????? Chłopcy rozwiązywali zadania związane z Wiedniem, a także przedstawili scenkę w języku niemieckim. Franz Sacher i jego pyszny tort czekoladowy zrobili furorę! Zanim poznaliśmy wyniki zmagań,  zostaliśmy zaproszeni na pyszny poczęstunek oraz godzinny spacer po Bielsku z miejskim przewodnikiem. Gratulujemy całej drużynie i życzymy im powodzenia w nauce języka niemieckiego w szkole średniej! Herzlichen Glückwunsch??❤??

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 1 w Cieszynie
Adres: ul. Matejki 3
43-400 Cieszyn
Godziny pracy sekretariatu:

Poniedziałek - piątek

8.00 - 16.00