Archiwum

Informacje na miesiąc styczeń 2019

● 1.01.2019r. ● NOWY ROK 2019
(wtorek)

● 2.01.2019r. ● Powrót do szkoły po przerwie świątecznej
(środa)

● 8.01.2019r. ● Finał „Młodego Chemika” – rejonowego konkursu chemicznego w Pałacu Młodzieży
(wtorek) w Katowicach – wyjazd uczniów: Zuzanny Kusz, Anny Brzezińskiej, Justyny Macury, Leny Kozyry i Piotra Lorka spod szkoły o godz. 815 z p. R. Itnerem

● 9.01.2019r. ● Termin wystawienia ocen za I półrocze roku szkolnego 2018/2019
(środa)

●11.01.2019r. ● Konferencja Klasyfikacyjna Rady Pedagogicznej
(piątek)

● 14.01.2019r. ● ROZPOCZYNAMY II PÓŁROCZE roku szkolnego 2018/2019
(poniedziałek) Uwaga: zmiany w tygodniowym rozkładzie zajęć – szczegóły u wychowawców

● od 14.01.2019r. ● II etap (stopień rejonowy) Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych Śląskiego
do 25.01.2019r. Kuratora Oświaty w Katowicach – wyjazdy uczniów/uczestników konkursów do Bielska-
Białej (wg harmonogramu Ś. K. O.) spod szkoły o godz. 740 dla uczniów klas szkoły podstawowej, o godz. 1140 dla uczniów klas gimnazjalnych

● 16.01.2019r. ● Przedstawienie Jasełkowe klasy 4c dla emerytowanych pracowników szkoły w auli
(środa) szkolnej o godz. 1200 (odpowiedzialni: M. Baszczyńska, R. Itner, E. Kaczmarek, I. Borecka)

● 21.01.2019r. ● Wyjazd klasy 2a i 2b do Teatru Banialuka w Bielsku – Białej na spektakl: „Krawiec
(poniedziałek) Niteczka” (cena wycieczki: 30 zł)

● 29.01.2019r. ● DZIEŃ SENIORA w SP1 (Dzień Babci i Dzień Dziadka) – impreza w auli szklonej
(wtorek) o godz. 1000, przygotowana przez klasy 2a i 2b

PONADTO:
● Dyżur nauczycieli dla rodziców (7.01.2019r.)
● „Zdrowa Środa” – kiermasz Szkolnego Koła Wolontariatu (16.01.2019r.)
● zapisy na półkolonię zimową i zajęcia organizowane przez szkołę w czasie ferii zimowych
● zapisy na bal karnawałowy „Zakochani w Paryżu 2019”, który odbędzie się 15 lutego 2019r. w „Kamienicy Konczakowskich” w Cieszynie

Słodkie odwiedziny

Również w tym roku Samorząd Uczniowski naszej szkoły nie zapomniał o pensjonariuszach z DPS „Pogodna jesień” na ul. Korfantego i odwiedził ich z ciasteczkami i świątecznymi życzeniami.

Książka wspiera bohatera

Nasza szkoła wzięła udział w akcji: „Książka wspiera bohatera” organizowanej przez fundację Arka. Akcja polegała na zebraniu niepotrzebnych książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które są sprzedawane na kiermaszach organizowanych przez fundację. Zebrane środki są przeznaczane na bilety do kin, teatrów dla dzieci z domów dziecka oraz świetlic środowiskowych. W sumie udało nam się zebrać 432 książki. Dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy przyłączyli się do akcji.

Mariola Karolczuk

ksiazka_wspiera_bohatera

Wystawa „Avengers”

W dniach od 10 do 20 grudnia 2018 r. w bibliotece szkolnej w budynku A, można było zobaczyć wystawę obrazów Pauliny Jagiełło z klasy 6b.

MK

Mini Jarmark Świąteczny

Cieszyn, Wrocław, Wiedeń i pewnie jeszcze wiele miast w Polsce, Europie i na świecie ma swoje jarmarki świąteczne, więc Sp nr 1 nie mogła być gorsza 😉 I dlatego Szkolne Koło Wolontariatu podjęło się organizacji Mini Jarmarku Świątecznego. Cały zysk z jarmarku zostanie przeznaczony na wsparcie uczniów naszej szkoły, z mniej zamożnych rodzin. Zresztą już przed świętami Koło Wolontariatu przygotowało prezenty dla piątki dzieci.

Jarmark nie udał by się bez udziału wolontariuszy ale i rodziców, uczniów i nauczycieli, którzy w różny sposób zaangażowali się w tą inicjatywę. Wszystkim serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, finansowe i materialne wsparcie.

Gabriela Sikora

Pełna miska dla schroniska – podsumowanie akcji

pelnamiska

W dniach od 13 listopada do 10 grudnia 2018 roku w szkole trwała akcja „Pełna miska dla schroniska”, mająca na celu pomoc psom i kotom, przebywającym w cieszyńskim schronisku w okresie zimowym.

W wyniku akcji zebraliśmy:

Dla psów: 286,70 kg suchej karmy; 49,65 kg karmy mokrej oraz 23 sztuki koców, 4 miski, 1 legowisko oraz 1 kurtkę z przeznaczeniem na legowisko.

Dla kotów: 45,38 kg suchej karmy; 16,78 kg mokrej karmy oraz łącznie 22 sztuki koców, ręczników, poduszek i 5 misek.

Zbiórka dała więc łączny wynik 398,51 kg karmy dla psów i kotów oraz 45 sztuk koców, ręczników czy poduszek, 9 misek, 1 legowisko i 1 kurtkę, z przeznaczeniem na legowisko.

Wszystkim dzieciom i dorosłym bardzo dziękujemy za zaangażowanie w akcję.

Organizatorzy: Maryla Ciengiel, Gabriela Sikora

Komunikat

Po dokonaniu diagnozy potrzeb rodziców, w zakresie organizacji zajęć opiekuńczych w okresie przerwy świątecznej, podjęto decyzję, że w dniach 27 – 28 grudnia 2018r. w szkole nie będzie dyżuru świetlicowego.

W okresie przerwy świątecznej w szkole odbędą się jedynie przygotowania uczniów do konkursów przedmiotowych i zajęcia sportowe z ramach przygotowań do zawodów sportowych. Szczegóły u poszczególnych nauczycieli.

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów w roku szkolnym 2018/2019

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

dla uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów

w roku szkolnym 2018/2019

 

I stopień – szkolny

 

W dniach od 5.11.2018r. do 30.11.2018r. odbyły się w naszej szkole eliminacje szkolne Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, w których wystartowało 97 uczestników, 40 z klas szkoły podstawowej i 57 z klas gimnazjalnych, licząc w tym uczniów, którzy brali udział    w kilku konkursach.

Liczba uczestniczących i zakwalifikowanych uczniów do stopnia II – rejonowego w poszczególnych konkursach przedstawia się następująco:

 

Szkoła podstawowa

 

Lp Przedmiot Liczba uczestniczących Liczba zakwalifikowanych
1 Język Polski 9 0
2 Matematyka 6 0
3 Język Angielski 8 1
4 Historia 4 0
5 Geografia 2 0
6 Biologia 8 0
7 Chemia 1 0
8 Fizyka 0 0
9 Język Niemiecki 0 0
10 Język Francuski 2 1
  Razem 40 2
Gimnazjum

 

Lp Przedmiot Liczba uczestniczących Liczba zakwalifikowanych
1 Język Polski 7 5
2 Matematyka 9 1
3 Język Angielski 9 1
4 Historia 10 4
5 Geografia 3 0
6 Biologia 6 2
7 Chemia 10 6
8 Fizyka 1 1
9 Język Niemiecki 1 1
10 Język Francuski 1 1
  Razem 57 22
  Razem sp i gimnazjum 97 24

 

 

 

 

W sumie do stopnia rejonowego zakwalifikowało się 19 uczniów, 18 z klas gimnazjalnych i 1 uczennica ze szkoły podstawowej, w tym 15 dziewcząt i 4 chłopców.

W trzech konkursach:

  1. Julia Pieczonka z klasy 3cG                 (Język Polski, Język Angielski, Chemia)

 

W dwóch konkursach:

  1. Nina Talik z klasy 8b SP              (Język Angielski, Język Francuski)
  2. Justyna Macura z klasy 3aG                 (Matematyka, Chemia)
  3. Mateusz Gacoń z klasy 3dG                (Historia, Biologia)

 

W jednym konkursie:

  1. Julia Lorek z klasy 3dG                (Język Polski)
  2. Barbara Chlebek z klasy 3bG                 (Język Polski)
  3. Natalia Skiba z klasy 3cG                 (Język Polski)
  4. Martyna Stoszek z klasy 3cG                 (Język Polski)
  5. Anna Łukasiak                    z klasy 3bG                 (Historia)
  6. Mateusz Machała z klasy 3cG                 (Historia)
  7. Oskar Kasperczyk z klasy 3bG                 (Historia)
  8. Katarzyna Gojniczek z klasy 3aG                 (Biologia)
  9. Zuzanna Kusz z klasy 3bG                 (Chemia)
  10. Anna Brzezińska z klasy 3aG                 (Chemia)
  11. Wiktoria Bartek z klasy 3dG                (Chemia)
  12. Anna Iskrzycka z klasy 3cG                 (Chemia)
  13. Piotr Lorek                         z klasy 3cG                 (Fizyka)
  14. Blanka Kłaptocz z klasy 3bG                 (Język Niemiecki)
  15. Madeleine Bisch z klasy 3cG                 (Język Francuski)

 

Wykaz uczniów, którzy zakwalifikowali się do eliminacji rejonowych wraz z uzyskaną liczbą punktów (maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosiła 60, aby zakwalifikować się dalej uczestnik musiał uzyskać minimum 51 pkt, tj. 85%)

 

Język Angielski – szkoła podstawowa

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Nina Talik 8b

 

Język Francuski – szkoła podstawowa

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Nina Talik 8b

 

 

 

Język Polski – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Julia Pieczonka 3c
2 Julia Lorek 3d
3 Barbara Chlebek 3b
4 Natalia Skiba 3c
5 Martyna Stoszek 3c

 

Matematyka – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Justyna Macura 3a

 

Język Angielski – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Julia Pieczonka 3c

 

Historia – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Anna Łukasiak 3b
2 Mateusz Machała 3c
3 Mateusz Gacoń 3d
4 Oskar Kasperczyk 3b

 

Biologia – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Mateusz Gacoń 3d
2 Katarzyna Gojniczek 3a

 

Chemia – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Zuzanna Kusz 3b
2 Anna Brzezińska 3b
3 Justyna Macura 3a
4 Wiktoria Bartek 3d
5 Anna Iskrzycka 3c
6 Julia Pieczonka 3c

 

Fizyka – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Piotr Lorek 3c

 

Język Niemiecki – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Blanka Kłaptocz 3b

 

Język Francuski – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Madeleine Bisch 3c

 

 

Wszystkim uczniom, którzy zakwalifikowali się do konkursów stopnia rejonowego, gratulujemy i będziemy trzymać za nich kciuki.

Dziękujemy opiekunom za przygotowanie swoich podopiecznych.

 

Kalendarz wydarzeń

Styczeń 2019
P W Ś C P S N
« Gru    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031