Archiwum

Zakończenie roku szkolnego 2017 / 2018

Program artystyczny dla klas 1 – 3 przygotowany przez klasy trzecie wraz z wychowawcami:
klasa 1a – aula, godz. 8:00, następnie spotkanie z wychowawcą klasy w sali 37A
klasa 1b – aula, godz. 8:00, następnie spotkanie z wychowawcą klasy w sali 33A
klasa 2a – aula, godz. 8:00, następnie spotkanie z wychowawcą klasy w sali 26A

klasa 3a – aula, godz. 9:30, następnie spotkanie z wychowawcą klasy w sali 25A
klasa 3b – aula, godz. 9:30, następnie spotkanie z wychowawcą klasy w sali 26A
klasa 3c – aula, godz. 9:30, następnie spotkanie z wychowawcą klasy w sali 35A

Program artystyczny dla klas 4 -7 i klas drugich gimnazjum przygotowany przez klasy szóste z wychowawcami:

klasa 4a – duża sala gimnastyczna, godz. 8:15, następnie spotkanie z wychowawcą klasy w sali 13A
klasa 4b – duża sala gimnastyczna, godz. 8:15, następnie spotkanie z wychowawcą klasy w sali 16A
klasa 4c – duża sala gimnastyczna, godz. 8:15, następnie spotkanie z wychowawcą klasy w sali 23A
klasa 5a – duża sala gimnastyczna, godz. 8:15, następnie spotkanie z wychowawcą klasy w sali 24A
klasa 5b – duża sala gimnastyczna, godz. 8:15, następnie spotkanie z wychowawcą klasy w sali 15A
klasa 6a – duża sala gimnastyczna, godz. 8:15, następnie spotkanie z wychowawcą klasy w sali 22A
klasa 6b – duża sala gimnastyczna, godz. 8:15, następnie spotkanie z wychowawcą klasy w sali 28A

klasa 7a – duża sala gimnastyczna, godz. 9:45, następnie spotkanie z wychowawcą klasy w sali 22B
klasa 7b – duża sala gimnastyczna, godz. 9:45, następnie spotkanie z wychowawcą klasy w sali 37B
klasa 2ag – duża sala gimnastyczna, godz. 9:45, następnie spotkanie z wychowawcą klasy w sali 26B
klasa 2bg – duża sala gimnastyczna, godz. 9:45, następnie spotkanie z wychowawcą klasy w sali 18B
klasa 2cg – duża sala gimnastyczna, godz. 9:45, następnie spotkanie z wychowawcą klasy w sali 27B
klasa 2dg – duża sala gimnastyczna, godz. 9:45, następnie spotkanie z wychowawcą klasy w sali 28B

Program artystyczny dla klas trzecich gimnazjum przygotowany przez klasę 2ag wraz z wychowawcą:

klasa 3ag – duża sala gimnastyczna, godz. 11:15
klasa 3bg – duża sala gimnastyczna, godz. 11:15
klasa 3cg – duża sala gimnastyczna, godz. 11:15
klasa 3dg – duża sala gimnastyczna, godz. 11:15

INFORMACJE DLA UCZNIÓW

CZERWIEC 2018r.

1.06.2018r. ● DZIEŃ DZIECKA w SP1 na sportowo – zajęcia z opiekunami według ustalonego

(piątek) harmonogramu, obiad od 1030 do 1300

Powrót uczniów z wycieczki zagranicznej do Włoch

6.06.2018r. Podsumowanie XIV Powiatowego Konkursu Informatycznego w sali sesyjnej w Ratuszu o godz. 1100 (odpowiedzialna: A. Wysocka)

● „Śladami naszych przodków” – konkurs wiedzy o regionie dla klas siódmych, sala 17 (odpowiedzialna: E. Zdrazil)

7.06.2018r. GIMNAZJÓWKA – bal gimnazjalny trzecioklasistów w Kamienicy Konczakowskich o godz. 1700

8.06.2018r. od godz. 1000 ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam” (szczegóły na gazetkach informacyjnych i w bibliotece szkolnej).

● „GRAMY DLA STASIA” – koncert charytatywny w auli szkolnej z kiermaszem o godz. 1630 (odpowiedzialni: D.Itner, R. Itner, M. Sulej, M. Zabój, D. Kaczmarek).

11.06.2018r. DZIEŃ RODZINY (Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Dziecka) w klasach 1a i 1b – aula szkolna, godz. 1530 (uwaga zmiana planu lekcji).

15.06.2018r. ● Podsumowanie konkursu „Zdrowe Środy”- wyjazd zwycięskiej klasy do Parku Linowego w Ustroniu o godz. 815 spod SP1

Podsumowanie zajęć artystycznych – występ grupy teatralnej w auli szkolnej dla klas II i III gimnazjum oraz VII SP (odpowiedzialni: M. Sulej, D. Iner, D. Kaczmarek)

Konferencja Klasyfikacyjna Rady Pedagogicznej

18.06.2018r. do 20.06.2018r. Warsztaty dotyczące profilaktyki zachowań ryzykownych prowadzone przez terapeutę uzależnień w klasach V – VII i gimnazjalnych (odpowiedzialna: L. Kubaszczyk).

19.06.2018r. EC1 wycieczka dydaktyczna dla zainteresowanych uczniów do Centrum Nauki i Techniki w Łodzi (odpowiedzialny: P. Burzawa).

20.06.2018r. Wyjście klas 2b gimnazjum i 3c gimnazjum do Teatru na musical „Zwycięzcy” godz. 900

21.06.2018r. Zajęcia tylko z wychowawcami według ustalonego harmonogramu i przygotowanie do uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/2018

22.06.2018r. Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/2018:

aula szkolna:

godz. 800 klasy: 1a, 1b i 2a (później spotkanie z wychowawcami w salach),

godz. 930 klasy: 3a, 3b i 3c (później spotkanie z wychowawcami w salach)

sala gimnastyczna:

godz. 815 klasy: 4a, 4b, 4c, 5a, 5b, 6a i 6b (później spotkanie z wychowawcami w wyznaczonych salach)

godz. 945 klasy: 7a, 7b, 2a gim, 2b gim, 2c gim, 2d gim. (później spotkanie z wychowawcami w wyznaczonych salach)

sala gimnastyczna:

godz. 1115 pożegnanie klas trzecich gimnazjum.

PONADTO:

4.06.2018r. – wyjście klasy 3a na koncert w budynku Uniwersytetu Śląskiego

od 7 czerwca – rekrutacja uzupełniająca do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2018/2019

cd rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych (odpowiedzialni: A. Wysocka)

zapisy na półkolonię letnią

wycieczki klasowe

zdawanie podręczników w bibliotekach szkolnych, porządkowanie szafek uczniowskich

12.06.2018r. – główny egzamin na kartę rowerową , tzw.”zewnętrzny” (odpowiedzialny: M. Drózd)

program edukacyjny „Między nami kobietkami” dla dziewcząt klas szóstych (odpowiedzialna: B. Turoń)

Szkolne przygody Misia Maciusia

Miś Maciuś na stałe mieszka w Przedszkolu nr 16 w Cieszynie. Jednak przedszkolna grupa Smerfów postanowiła bliżej przedstawić Maciusiowi uczniów kl. 1b z cieszyńskiej Jedynki. To właśnie dzieci z tej klasy, wraz ze swoją wychowawczynią p. Katarzyną Kluz, opiekowali się misiem podczas jego pobytu w szkole. Dzięki nim Maciuś uczestniczył w różnych lekcjach z uczniami klas młodszych, w spotkaniach z rodzicami i rodzeństwem, był w kinie, na Wzgórzu Zamkowym, ćwiczył myślenie matematyczne oraz poznał „Akademię Pana Kleksa” podczas zajęć z czwartoklasistami. Dzięki tym wszystkim atrakcjom Miś Maciuś dobrze poznał szkolne życie w SP nr 1 i po powrocie do przedszkola na pewno opowie dzieciom, jak fajnie jest w Jedynce :).

GS, SP nr 1 w Cieszynie

Jaki rechtór, taki szkolnik – szkolne wspomnienia z lat 1918 – 1961

Szkoła Podstawowa nr 1 w Cieszynie oraz Muzeum Śląska Cieszyńskiego byli organizatorami konkursu regionalnego o zasięgu powiatowym. W bieżącej, już piątej, edycji uczniowie zmierzyli się z tematem: „Jaki rechtór, taki szkolnik – szkolne wspomnienia z lat 1918 – 1961″. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu, na podstawie wspomnień, pamiętników rodzinnych, zdjęć, pracy przedstawiającej życie szkolne na Śląsku Cieszyńskim
w wyżej wymienionym okresie. Konkurs został objęty honorowymi patronatami: Burmistrza Miasta Cieszyna, Starosty Powiatu Cieszyńskiego oraz Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku- Białej.
Laureatami konkursu zostali:
1. Angelika Gazurek – SP GOLESZÓW (opiekun mgr Aleksandra Wapienik – Stokłosa)
2. Weronika Damek – SP6 CIESZYN (opiekun mgr Natalia Kępińska) Zofia Gołęmbiewska –
SP HAŻLACH (opiekun mgr Patrycja Grzybek)
3. Karolina Cetnarowska – SP1 CIESZYN (opiekun mgr Błażej Piksa), Tomasz Trela – SP2
CIESZYN (opiekun mgr Agata Granda)
WYRÓŻNIENIA:
Paweł Ignatiuk – SP PIERŚCIEC (opiekun mgr Danuta Oczadły)
Natalia Troszok – SP1 CIESZYN (opiekun mgr Błażej Piksa)
Michalina Świerkosz – SP GOLESZÓW (opiekun mgr Aleksandra Wapienik – Stokłosa)
Kacper Bieniek – SP2 CIESZYN (opiekun mgr Aleksander Melcher- Maślińska)
Józef Neścior – SP2 CIESZYN (opiekun mgr Agata Granda)

Błażej Piksa, SP nr 1 Cieszyn

Sukces sportowy uczniów z SP1

W dniu 26 kwietnia br. odbyły się Mistrzostwa Cieszyna w czwórboju LA. Drużyny dziewcząt (drugie miejsce) i chłopców (pierwsze miejsce) z SP nr 1 w Cieszynie uzyskały awans do zawodów powiatowych.

Skład drużyn:

  • dziewczyny: W. KUBISZ, J. KONIECZNY, A. BUDZIŃSKA LIPKA, K. JAKÓBIEC,
  1. ISKRZYCKA, M. PANAK;
  • chłopcy: O. RAK, A. GIBIEC, O. SZYMANEK, M. STOSZEK, K. JAKÓBIEC,
    S. KUCZERA.

Wszystkim gratulujemy!

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego SP nr 1 w Cieszynie

10 Cieszyński Fortuna Bieg

W dniu 22.04.2018 r. odbył się 10 CIESZYŃSKI FORTUNA BIEG.
Uczniowie naszej szkoły jak co roku licznie pojawili się starcie, począwszy od klas najmłodszych ,a skończywszy na najstarszych i ambitnie pokonali 2km słonecznej trasy. Każdy uczestnik biegu otrzymał koszulkę oraz pamiątkowy medal. W tegorocznym biegu uczniowie SP1 uplasowali się również na czołowych miejscach:
– w kategorii chłopców 2005 i młodszych II miejsce ADAM GIBIEC
– w kategorii młodziczki 2003-2004 II miejsce KAROLINA SKONIECZNY, III miejsce MARTYNA STOSZEK
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy!

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego SP nr 1 w Cieszynie

Igrzyska Dzieci w mini piłce koszykowej

W dniu 5 kwietnia drużyna koszykarzy z SP1 Cieszyn zajęła II miejsce w półfinale wojewódzkim IGRZYSK DZIECI w mini piłce koszykowej. Rozgrywki odbyły się w Tychach.
Skład drużyny: OLIWIER RAK, OLAF SZYMANEK, SAMUEL KUCZERA, JAKUB TOMICZEK, DAWID BALCER, JEREMIASZ SANTARIUS, NIKODEM HOLISZ, MAKS GERULA, PATRYK KWICZALA, KAMIL JAKÓBIEC.
Chłopakom gratulujemy!

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego SP nr 1 w Cieszynie

„Jaki rechtór, taki szkolnik – szkolne wspomnienia z lat 1918 – 1961” – wyniki konkursu

„Jaki rechtór, taki szkolnik – szkolne wspomnienia z lat 1918 – 1961” – zwycięzcy w konkursie:

1. Angelika Gazurek – SP GOLESZÓW – 29/30 pkt

2. Weronika Damek – SP6 CIESZYN – 27/30 pkt, ZofiaGołembiewska – SP HAŻLACH – 27/30 pkt

3. Karolina Cetnarowska – SP1 CIESZYN – 26/30 pkt, Tomasz Trela – SP2 CIESZYN – 26/30 pkt

WYRÓZNIENIA:

Paweł Ignatiuk – SP PIERŚCIEC – 24/30

Natalia Troszok – SP1 CIESZYN – 24/30

Michalina Świerkosz – SP GOLESZÓW – 24/30

Kacper Bieniek – SP2 CIESZYN – 23/30

Jóżef Neścior – SP2 CIESZYN – 23/30

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione osoby zapraszamy 30 kwietnia ( poniedziałek ) na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się o godzinie 11:00 w „Sali Rzymskiej” Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

Kalendarz wydarzeń

Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
JADŁOSPIS
na okres od 21.05.2018 do 25.05.2018
PONIEDZIAŁEK
Zupa selerowa z ziemniakami, pulpety w sosie pomidorowym, koktajl truskawkowy.
WTOREK
Zupa grysikowa, udko pieczone , ziemniaki, sałata lodowa ze śmietaną, owoc.
ŚRODA
Zupa neapolitańska z makaronem, kotlet mielony, ziemniaki, kalarepka duszona, kompot owocowy.
CZWARTEK
Zupa pieczarkowa z ziemniakami, strogonow, kluski gnocchi, sałatka z czerwonej kapusty, owoc.
PIĄTEK
Kapuśniak, naleśniki zapiekane z serem i cukrem pudrem, kompot owocowy.