TalentowiSKO

1 września br. rozpoczęła się trzecia edycja Programu TalentowiSKO – nowatorskiego przedsięwzięcia edukacyjnego Banków Spółdzielczych z Grupy BPS. W tym roku również nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji.  Program skierowany jest do wszystkich uczniów szkoły podstawowej, a opiekunami akcji są panie Grażyna Zawada i Monika Hazuka.

Co dzięki Programowi zyskują uczniowie?
– wiedzę z zakresu przedsiębiorczości, finansów, rozsądnego gospodarowania pieniędzmi
-szansę na identyfikację i rozwój własnych talentów
– świadomość, że dzięki talentom można zarabiać pieniądze i dzięki nim realizować marzenia
-możliwość nauki oszczędzania dzięki SKO
– możliwość poznania idei spółdzielczości
– umiejętność pracy zespołowej
– praktyczną umiejętność gospodarowania pieniędzmi
– możliwość korzystania z inspirującej i nowoczesnej strony TalentowiSKO.pl, na której znaleźć można informacje o Programie i wartościowe materiały edukacyjne. Strona zawiera zakładki dedykowane uczniom: WiadomościSKO (informacje o Programie) OpowieściSKO (opowieści o tym skąd wzięły się pieniądze, jak je oszczędzać), OsobistościSKO (opowieści o sławnych
ludziach, którzy osiągnęli sukces), BlogowiSKO (zakładka tworzona przez uczestników Programu, w której znajdą się prace uczniów, zdjęcia klas, szkół, uczniów, imprez)
– możliwość udziału w konkursach rozwijających wiedzę o oszczędzaniu, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody
– dostęp do gadżetów, ułatwiających codzienną naukę w szkole i w domu
– umiejętność przygotowywania biznesplanów
– znajomość produktów bankowych.

W ramach realizacji Programu nasza szkoła przystąpi do konkursu „Oszczędzanie  w SKO procentuje w Bankach Spółdzielczych”.

Na czym polega konkurs?
Na ocenie aktywności SKO. Oceniane będą:
• wyniki działalności SKO, czyli to, jak wielu uczniów systematycznie oszczędza i jakie środki udało im się zgromadzić
• udział uczniów w popularyzacji oszczędzania, czyli w jaki sposób szkoły przeprowadziły trzy, obowiązkowe zadania:
• ogólnoszkolny konkurs o oszczędzaniu (realizacja na przełomie stycznia i lutego 2017r)
przedstawienie na temat związany z oszczędzaniem i rozwijaniem talentów (realizacja w listopadzie 2016r)
zbiórkę pieniędzy lub aukcję na określony cel (realizacja w marcu 2017r)
• promocja i popularyzowanie działań SKO, czyli wielość działań podejmowanych przez szkołę i prowadzenie blogaw dziale BlogowiSKO na TalentowiSKO.pl  (realizacja przez cały rok).

Do 8 kwietnia 2017r szkoła składa sprawozdanie z zadań konkursowych do właściwego Banku Spółdzielczego. Zwycięzcy konkursów otrzymują nagrody finansowe ufundowane przez banki spółdzielcze.