Home » Posts tagged 'konkursy'

Tag Archives: konkursy

Archiwum

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów w roku szkolnym 2018/2019

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

dla uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów

w roku szkolnym 2018/2019

 

I stopień – szkolny

 

W dniach od 5.11.2018r. do 30.11.2018r. odbyły się w naszej szkole eliminacje szkolne Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, w których wystartowało 97 uczestników, 40 z klas szkoły podstawowej i 57 z klas gimnazjalnych, licząc w tym uczniów, którzy brali udział    w kilku konkursach.

Liczba uczestniczących i zakwalifikowanych uczniów do stopnia II – rejonowego w poszczególnych konkursach przedstawia się następująco:

 

Szkoła podstawowa

 

Lp Przedmiot Liczba uczestniczących Liczba zakwalifikowanych
1 Język Polski 9 0
2 Matematyka 6 0
3 Język Angielski 8 1
4 Historia 4 0
5 Geografia 2 0
6 Biologia 8 0
7 Chemia 1 0
8 Fizyka 0 0
9 Język Niemiecki 0 0
10 Język Francuski 2 1
  Razem 40 2
Gimnazjum

 

Lp Przedmiot Liczba uczestniczących Liczba zakwalifikowanych
1 Język Polski 7 5
2 Matematyka 9 1
3 Język Angielski 9 1
4 Historia 10 4
5 Geografia 3 0
6 Biologia 6 2
7 Chemia 10 6
8 Fizyka 1 1
9 Język Niemiecki 1 1
10 Język Francuski 1 1
  Razem 57 22
  Razem sp i gimnazjum 97 24

 

 

 

 

W sumie do stopnia rejonowego zakwalifikowało się 19 uczniów, 18 z klas gimnazjalnych i 1 uczennica ze szkoły podstawowej, w tym 15 dziewcząt i 4 chłopców.

W trzech konkursach:

  1. Julia Pieczonka z klasy 3cG                 (Język Polski, Język Angielski, Chemia)

 

W dwóch konkursach:

  1. Nina Talik z klasy 8b SP              (Język Angielski, Język Francuski)
  2. Justyna Macura z klasy 3aG                 (Matematyka, Chemia)
  3. Mateusz Gacoń z klasy 3dG                (Historia, Biologia)

 

W jednym konkursie:

  1. Julia Lorek z klasy 3dG                (Język Polski)
  2. Barbara Chlebek z klasy 3bG                 (Język Polski)
  3. Natalia Skiba z klasy 3cG                 (Język Polski)
  4. Martyna Stoszek z klasy 3cG                 (Język Polski)
  5. Anna Łukasiak                    z klasy 3bG                 (Historia)
  6. Mateusz Machała z klasy 3cG                 (Historia)
  7. Oskar Kasperczyk z klasy 3bG                 (Historia)
  8. Katarzyna Gojniczek z klasy 3aG                 (Biologia)
  9. Zuzanna Kusz z klasy 3bG                 (Chemia)
  10. Anna Brzezińska z klasy 3aG                 (Chemia)
  11. Wiktoria Bartek z klasy 3dG                (Chemia)
  12. Anna Iskrzycka z klasy 3cG                 (Chemia)
  13. Piotr Lorek                         z klasy 3cG                 (Fizyka)
  14. Blanka Kłaptocz z klasy 3bG                 (Język Niemiecki)
  15. Madeleine Bisch z klasy 3cG                 (Język Francuski)

 

Wykaz uczniów, którzy zakwalifikowali się do eliminacji rejonowych wraz z uzyskaną liczbą punktów (maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosiła 60, aby zakwalifikować się dalej uczestnik musiał uzyskać minimum 51 pkt, tj. 85%)

 

Język Angielski – szkoła podstawowa

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Nina Talik 8b

 

Język Francuski – szkoła podstawowa

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Nina Talik 8b

 

 

 

Język Polski – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Julia Pieczonka 3c
2 Julia Lorek 3d
3 Barbara Chlebek 3b
4 Natalia Skiba 3c
5 Martyna Stoszek 3c

 

Matematyka – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Justyna Macura 3a

 

Język Angielski – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Julia Pieczonka 3c

 

Historia – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Anna Łukasiak 3b
2 Mateusz Machała 3c
3 Mateusz Gacoń 3d
4 Oskar Kasperczyk 3b

 

Biologia – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Mateusz Gacoń 3d
2 Katarzyna Gojniczek 3a

 

Chemia – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Zuzanna Kusz 3b
2 Anna Brzezińska 3b
3 Justyna Macura 3a
4 Wiktoria Bartek 3d
5 Anna Iskrzycka 3c
6 Julia Pieczonka 3c

 

Fizyka – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Piotr Lorek 3c

 

Język Niemiecki – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Blanka Kłaptocz 3b

 

Język Francuski – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Madeleine Bisch 3c

 

 

Wszystkim uczniom, którzy zakwalifikowali się do konkursów stopnia rejonowego, gratulujemy i będziemy trzymać za nich kciuki.

Dziękujemy opiekunom za przygotowanie swoich podopiecznych.

 

Nasze sukcesy

            Za nami kilka pierwszych miesięcy nowego roku szkolnego, które zaowocowały sukcesami naszych uczniów w różnych dziedzinach – sztuki, wiedzy czy sportu. Mogliśmy przypomnieć sobie o nich podczas ostatniego szkolnego apelu, który odbył się w środę 9 listopada br. Na tym apelu wręczono dyplomy i nagrody oraz zaprezentowano uczniów, którzy wzięli udział w różnych konkursach czy zawodach sportowych.

            W wyniku podsumowania VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wyróżniono uczniów biorących udział w:

  • zawodach sprawnościowo – matematycznych: Królowa skakanki I miejsce Karolina Farana, II miejsce Magdalena Zabój, III miejsce Julia Szaluer. Piłkarz matematyk  I miejsce Adam Gibiec, II miejsce Kacper Socha, III miejsce Konrad Głowacki.
  • konkursie na najładniejszy plakat promujący tabliczkę mnożenia: klasy 3 – I miejsce Mateusz Sikora, II miejsce Amelia Fałat, III miejsce Filip Tengler, Feliks Wolny. Klasy 4-6 – I miejsce Weronika Poloczek, Alicja Suchanek; II miejsce Filip Kotowski, III miejsce Emilia Mrózek. Wyróżnienia: Mateusz Zelek, Kacper Wolski.
  • zmaganiach z tabliczką mnożenia klas 3: mistrzami zostali: Emilia Szczęsna, Martyna Rychły, Szymon Przebinda. Tytuł vicemistrza zdobyli: Weronika Sawłan, Wiktoria Jakubowska, Oliwia Gawęda.

Konkurs języka angielskiego dla klas 3 Spelling Bees wyłonił następujących laureatów:            I miejsce Iga Skark, II miejsce Emilia Tomiczek, Emanuel Kecher; III miejsce Weronika Sawłan, Paulina Husarek, Patryk Przeczek.

Wręczono również nagrody w międzyszkolnym konkursie komputerowym Zapisz/Enter pt. „Wakacyjne wspomnienia”, skierowanym do uczniów klas 1-3. W kategorii klas I zwycięzcą został Jan Tengler (SP nr 1), II miejsce zdobył Bartłomiej Krużołek (SP nr 7), III miejsce przypadło Annie Sabela (SP nr 1). Wśród uczniów II klasy I miejsce zdobyła Kinga Szewska, II miejsce Maja Wacławik, III miejsce Emilia Jendrysek, a wyróżniono prace: Julii Przeworskiej, Igora Strządały, Kacpra Kawuloka, Pauliny Isztok. Wszyscy uczniowie są z SP nr 1. Klasyfikacja dla uczniów III klasy przedstawia się następująco: I miejsce Nadia Dopart (SP nr 1), II miejsce Jan Krużołek (SP nr 7), III miejsce Emilia Kotlarska (SP nr 1). Autorzy prac wyróżnionych w tej kategorii to: Illya Ostafiyczuk (SP nr 3), Oliwia Kłoda (SP nr 7), Maria Brzezińska, Natalia Marek, Krzysztof Bożomański (wszyscy z SP nr 1).

Przypomniano również:

  • sportowy sukces drużyn naszej szkoły w Mistrzostwach Cieszyna w tenisie stołowym – I miejsce dla drużyny dziewcząt w składzie Emilia Kret i Sandra Parchańska; oraz III miejsce dla drużyny chłopców w składzie Mateusz Mrozek  i Kacper Socha:
  • laureatów nagród i wyróżnień w konkursie plastycznym „Anno Domini 966” :                 I miejsce Lilianna Danielec, II miejsce Nadia Swoboda, wyróżnienia – Paulina Jagiełło, Weronika Kopiec oraz Michał Kawulok.

 

Nagrody w auli otrzymały też Weronika Sawłan i Zuzanna Purszke – laureatki przeglądu recytatorsko – aktorskiego „Bawimy się słowami”, które mimo wyróżnienia nie będą mogły reprezentować naszej szkoły w Domu Narodowym.

Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym, jednocześnie dziękując wszystkim, którzy wzięli udział w poszczególnych konkursach i zawodach.

Gabriela Sikora, SP nr 1

Kalendarz wydarzeń

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031