ul. Matejki 3, 43-400 Cieszyn
tel. 33 852 25 00
email: jedynkasekretariat@wp.pl

Drukarka 3D

W ramach projektu Laboratoria przyszłości otrzymaliśmy wiele urządzen, które wzbogacają naukę i poznawanie naszego otoczenia. Jednym z nich jest drukarka 3D Omni 200  oraz skaner Shining 3D.

Omni 200

to prosta w obsłudze drukarka 3D klasy desktop charakteryzująca się cichą pracą urządzenia. Magnetyczna nakładka na stół roboczy pozwala na szybkie i łatwe usuwanie wydruków z maszyny, bez konieczności wykorzystywania dodatkowych narzędzi. Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi urządzenie może być obsługiwane zdalnie, z poziomu komputera.

Urządzenie posiada solidną metalową konstrukcję, wykonaną ze stopu aluminium. Dzięki temu, nawet przy wysokich prędkościach drukowania 3D zachowuje stabilność podczas procesu, produkując części o wysokiej jakości i dokładności. Aluminiowy ekstruder zapewnia wysoką stabilność drukowania 3D i precyzję wytwarzanych elementów. Maksymalna temperatura dyszy to 260°C, dlatego urządzenie umożliwia wytwarzanie z szerokiej gamy materiałów. Ze względu na modułową budowę ekstrudera, czyszczenie radiatora i dyszy jest bezproblemowe i szybkie. Maksymalna temperatura platformy roboczej osiąga 120°C, natomiast temperatura w komorze roboczej osiąga 50°C.

Shining3D EINSCAN SE

Skaner posiada dwa tryby pracy, umożliwia skanowanie trybie automatycznym - z wykorzystaniem stolika obrotowego oraz w trybie manualnym bez stolika co pozwala na pracę z większymi obiektami. Czas potrzebny na pojedynczy skan: 8 sekund, czas potrzebny na 360-stopniowy skan w trybie autoskanu: 2 minuty. Każdy skan generuje wysokiej jakości plik z danymi 3D w formatach obsługiwanych przez najbardziej popularne środowiska CAD. Lekka a zarazem zaawansowana technologia skanowania 3D umożliwia digitalizację obiektów nawet o najdrobniejszych szczegółach. Po zakończeniu skanowania oprogramowanie umożliwia automatyczne stworzenie siatki oraz zamknięcie modelu do postaci wodoszczelnej. Przygotowane w ten sposób dane są doskonałym punktem wyjścia nie tylko do inżynierii odwrotnej ale również jako dane dla drukarki 3D.

Nasi uczniowie poznają nowe programy i aktualnie projektują ozdoby choinkowe. Najładniejsze zostaną wydrukowane i ozdobią naszą szkolną choinkę :-)

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 1 w Cieszynie
Adres: ul. Matejki 3
43-400 Cieszyn
Godziny pracy sekretariatu:

Poniedziałek - piątek

8.00 - 16.00