Home » Informacje

Category Archives: Informacje

Archiwum

Nabór do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020

Nabór do klas pierwszych szkół podstawowych

prowadzonych przez

Miasto Cieszyn

na rok szkolny 2019/2020

  

 Zapisy do klas pierwszych szkół podstawowych odbędą się za pomocą systemu elektronicznego na stronie:

 

cieszyn.podstawowe.vnabor.pl

 

w terminie

od 1 kwietnia 2019r. od godz. 800 do 29 kwietnia 2019r. do godz. 1500

 

Jeżeli rodzic/prawny opiekun chce zapisać dziecko do szkoły w obwodzie, w którym mieszka, wystarczy, że wypełni elektroniczny formularz – ZGŁOSZENIE – dostępny na stronie naborowej, wydrukuje go i wraz z oświadczeniem o miejscu zamieszkania złoży w sekretariacie szkoły obwodowej.

W tym przypadku dziecko nie musi spełniać żadnych kryteriów, ponieważ do szkoły obwodowej będzie przyjęte z urzędu.

 

Rekrutacja do szkół dla dzieci zamieszkałych poza obwodem (rejonem) szkoły

Rekrutacja odbywa się tylko w przypadku wystąpienia w szkole wolnych miejsc.

Jeżeli rodzice/prawni opiekunowie wybiorą szkołę poza obwodem – dzieci biorą udział w procesie rekrutacyjnym. Kandydaci przyjmowani są zgodnie z kryteriami określonymi przez Radę Miejską Miasta Cieszyn. Rodzice/prawni opiekunowie składają WNIOSEK o przyjęcie dziecka wyłącznie w szkole pierwszego wyboru. W przypadku, gdy kandydat nie zostanie zakwalifikowany do przyjęcia do żadnej z wybranych szkół, zostanie automatycznie przydzielony do szkoły obwodowej.

 

Rodzice dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, wydanym na czas nauki w szkole podstawowej, proszeni są o osobiste dostarczenie do szkoły w/w orzeczenia wraz z WNIOSKIEM.

Cała treść zarządzenia dotycząca rekrutacji Burmistrza Miasta Cieszyna dostępna jest w pliku PDF.

Komunikat w sprawie biletów autobusowych

Szanowni Rodzice

 

Poniżej przedstawiamy dokument który otrzymaliśmy od Burmistrz Miasta Cieszyna, pani Gabrieli Staszkiewicz. Dokument ten mówi o wprowadzonych na terenie naszego miasta Biletach Elektronicznych. Całą treść dokumentu zobaczą Państwo poniżej, w pliku PDF do ściągnięcia:

Bilet elektroniczny – informacje dla Rodziców

Konkurs regionalny „Tajemnice rodzinnej szafy”

konkurs_rodzinnapamiatka2019

Regulamin oraz niezbędne załączniki dostępne są poniżej:

Komunikat

Po dokonaniu diagnozy potrzeb rodziców, w zakresie organizacji zajęć opiekuńczych w okresie przerwy świątecznej, podjęto decyzję, że w dniach 27 – 28 grudnia 2018r. w szkole nie będzie dyżuru świetlicowego.

W okresie przerwy świątecznej w szkole odbędą się jedynie przygotowania uczniów do konkursów przedmiotowych i zajęcia sportowe z ramach przygotowań do zawodów sportowych. Szczegóły u poszczególnych nauczycieli.

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów w roku szkolnym 2018/2019

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

dla uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów

w roku szkolnym 2018/2019

 

I stopień – szkolny

 

W dniach od 5.11.2018r. do 30.11.2018r. odbyły się w naszej szkole eliminacje szkolne Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, w których wystartowało 97 uczestników, 40 z klas szkoły podstawowej i 57 z klas gimnazjalnych, licząc w tym uczniów, którzy brali udział    w kilku konkursach.

Liczba uczestniczących i zakwalifikowanych uczniów do stopnia II – rejonowego w poszczególnych konkursach przedstawia się następująco:

 

Szkoła podstawowa

 

Lp Przedmiot Liczba uczestniczących Liczba zakwalifikowanych
1 Język Polski 9 0
2 Matematyka 6 0
3 Język Angielski 8 1
4 Historia 4 0
5 Geografia 2 0
6 Biologia 8 0
7 Chemia 1 0
8 Fizyka 0 0
9 Język Niemiecki 0 0
10 Język Francuski 2 1
  Razem 40 2
Gimnazjum

 

Lp Przedmiot Liczba uczestniczących Liczba zakwalifikowanych
1 Język Polski 7 5
2 Matematyka 9 1
3 Język Angielski 9 1
4 Historia 10 4
5 Geografia 3 0
6 Biologia 6 2
7 Chemia 10 6
8 Fizyka 1 1
9 Język Niemiecki 1 1
10 Język Francuski 1 1
  Razem 57 22
  Razem sp i gimnazjum 97 24

 

 

 

 

W sumie do stopnia rejonowego zakwalifikowało się 19 uczniów, 18 z klas gimnazjalnych i 1 uczennica ze szkoły podstawowej, w tym 15 dziewcząt i 4 chłopców.

W trzech konkursach:

  1. Julia Pieczonka z klasy 3cG                 (Język Polski, Język Angielski, Chemia)

 

W dwóch konkursach:

  1. Nina Talik z klasy 8b SP              (Język Angielski, Język Francuski)
  2. Justyna Macura z klasy 3aG                 (Matematyka, Chemia)
  3. Mateusz Gacoń z klasy 3dG                (Historia, Biologia)

 

W jednym konkursie:

  1. Julia Lorek z klasy 3dG                (Język Polski)
  2. Barbara Chlebek z klasy 3bG                 (Język Polski)
  3. Natalia Skiba z klasy 3cG                 (Język Polski)
  4. Martyna Stoszek z klasy 3cG                 (Język Polski)
  5. Anna Łukasiak                    z klasy 3bG                 (Historia)
  6. Mateusz Machała z klasy 3cG                 (Historia)
  7. Oskar Kasperczyk z klasy 3bG                 (Historia)
  8. Katarzyna Gojniczek z klasy 3aG                 (Biologia)
  9. Zuzanna Kusz z klasy 3bG                 (Chemia)
  10. Anna Brzezińska z klasy 3aG                 (Chemia)
  11. Wiktoria Bartek z klasy 3dG                (Chemia)
  12. Anna Iskrzycka z klasy 3cG                 (Chemia)
  13. Piotr Lorek                         z klasy 3cG                 (Fizyka)
  14. Blanka Kłaptocz z klasy 3bG                 (Język Niemiecki)
  15. Madeleine Bisch z klasy 3cG                 (Język Francuski)

 

Wykaz uczniów, którzy zakwalifikowali się do eliminacji rejonowych wraz z uzyskaną liczbą punktów (maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosiła 60, aby zakwalifikować się dalej uczestnik musiał uzyskać minimum 51 pkt, tj. 85%)

 

Język Angielski – szkoła podstawowa

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Nina Talik 8b

 

Język Francuski – szkoła podstawowa

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Nina Talik 8b

 

 

 

Język Polski – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Julia Pieczonka 3c
2 Julia Lorek 3d
3 Barbara Chlebek 3b
4 Natalia Skiba 3c
5 Martyna Stoszek 3c

 

Matematyka – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Justyna Macura 3a

 

Język Angielski – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Julia Pieczonka 3c

 

Historia – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Anna Łukasiak 3b
2 Mateusz Machała 3c
3 Mateusz Gacoń 3d
4 Oskar Kasperczyk 3b

 

Biologia – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Mateusz Gacoń 3d
2 Katarzyna Gojniczek 3a

 

Chemia – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Zuzanna Kusz 3b
2 Anna Brzezińska 3b
3 Justyna Macura 3a
4 Wiktoria Bartek 3d
5 Anna Iskrzycka 3c
6 Julia Pieczonka 3c

 

Fizyka – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Piotr Lorek 3c

 

Język Niemiecki – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Blanka Kłaptocz 3b

 

Język Francuski – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Madeleine Bisch 3c

 

 

Wszystkim uczniom, którzy zakwalifikowali się do konkursów stopnia rejonowego, gratulujemy i będziemy trzymać za nich kciuki.

Dziękujemy opiekunom za przygotowanie swoich podopiecznych.

 

Pełna miska dla schroniska

Pełna miska dla schroniska 2018

Informacje dla uczniów na miesiąc listopad

Informacje na miesiąc listopad dostępne są do pobrania w pliku PDF.

Kalendarz wydarzeń

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031