Home » Informacje

Category Archives: Informacje

Archiwum

Informacje dla uczniów – maj

MAJ 2019r.

 

  • 1.05.2019r. ● ŚWIĘTA PRACY

          (środa)       

                                                

  • 2.05.2019r.            ● ŚWIĘTO FLAGI

          (czwartek)

                                                                 

  • 3.05.2019r. ● ŚWIĘTO KONSTYTUCJI

          (piątek)                                            *Udział w uroczystościach miejskich delegacji uczniów

  (zbiórka przed szkołą o godz. 1120)

*Gazetki okolicznościowe, lekcje wychowawcze

 

 

  • od 7.05.2019r            ● MAJOWY TYDZIEŃ PROFILAKTYKI W SP1  

          (wtorek)                                            *Warsztaty artystyczne w ramach Dni Otwartych w siedzibie Stowarzyszenia

          do 14.05.2019r.                                    „Być Razem – Kontakt” w Cieszynie

(wtorek)                                            (wyjścia klas I-III, IVa, IVb i IVc wg harmonogramu)                                      

                                                  

*Warsztaty w auli szkolnej z zakresu profilaktyki uzależnień behawioralnych,   
  używania komputera, korzystania z telefonów komórkowych, Internetu

  (klasy VIIa,VIIb,VIa, VIb, Va, Vb i Vc – wg ustalonego harmonogramu)

 

 

  • 10.05.2019r. ● Podsumowanie powiatowego konkursu „TAJEMNICE RODZINNEJ

(piątek)                                                SZAFY” organizowanego przez SP1 i Muzeum Śląska Cieszyńskiego

 

                                                                    

  • 11.05.2019r.                     ● 51 Górski Rajd Młodzieżowy PTTK Soszów 2019                                                                                   

          (sobota)                                             (zbiórka o godz. 745 na parkingu pod Zamkiem, koszt rajdu 40,00 zł) 

   

                                                                   

  • 15.05.2019r. ● Wyjście klas I-III do Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie na koncert

          (środa)                                             „ZACZAROWANA MUZYKA” organizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną             im. I. Paderewskiego w Cieszynie (wyjście z wychowawcami o godz. 840)

 

                                                                   

  • od 20.05.2019r. ● TYDZIEŃ BEZ TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH W SP1

          (poniedziałek)                                 

          do 24.05.2019r.

          (piątek)

 

  • 20.05.2019r. ● Warsztaty ręcznie czerpanego papieru dla klas IV-VII wg harmonogramu

                    i                                              (koszt 5,00 zł od osoby)

             21.05.2019r.

           (poniedziałek, wtorek)

 

  • 22.05.2019r. ● Koncert dla uczniów klas IIa, IIb i IIIa w Sali Kameralnej Budynku Głównego

          (środa)                                             Uniwersytetu Śłąskiego pt. „Strachy, zmory i upiory  – o przybyszach z kosmosu, którzy pokochali ziemię” (wyjście z opiekunami o godz. 920)

 

 

  • 23.05.2019r. ● Finał XV Powiatowego Konkursu Informatycznego „Internet-Algorytmy-

          (czwartek)                                        Multimedia” organizowanego przez SP1 i Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Innowacje Publisher w Cieszynie (sala 30B, godz. 900)

 

 

  • 25.05.2019r. ● Wycieczka zagraniczna do Włoch i Słowenii

          (sobota)

          do 1.06.2019r.

          (sobota)

 

  • 26.05.2019r. ● DZIEŃ MATKI       

          (niedziela)

 

          PONADTO:

  • c.d. konkursu „Zdrowe Środy”
  • wycieczki klasowe
  • zawody sportowe i konkursy wiedzowe
  • podsumowanie konkursów

WYNIKI KONKURSU POWIATOWEGO „TAJEMNICE RODZINNEJ SZAFY”

Wyniki klasy 1-3
1.Jan Górczyński                                                 SP 3 SKOCZÓW
2. Milena Dręczewska                                         SP 3 SKOCZÓW
3. Adam Surzycki                                                SP 6 CIESZYN
   
Wyróżnienie Przemysław Gilek                                     SP 8 SKOCZÓW 
Wyróżnienie Teodor Myalski                                        SP 8 SKOCZÓW
Wyróżnienie Judyta Sojka                                            ZPSWR  W CIESZYNIE
Wyróżnienie Nadia Czepczor                                       SP 8 SKOCZÓW
Wyróżnienie Ksawery Borzym                                      SP 8 SKOCZÓW
Wyróżnienie Zuzanna Jarmoszko                                 SP 8 SKOCZÓW
 
Wyniki klasy 4-8
1.Kacper Staszewski                                          SP 2 CIESZYN
2.Zofia Gołembiewska                                      SP HAŻLACH
2. Damian Szukalski                                          SP 1 CIESZYN
3. Antoni Surzycki                                             SP 6 CIESZYN 
 
Wyróżnienie  Nadia Madeja                            SP 3 CIESZYN
Wyróżnienie Konrad Pac                                 SP 1 CIESZYN
Wyróżnienie Natalia Troszok                          SP 1 CIESZYN
Wyróżnienie Marta Król                                  SP 1 CIESZYN
 
Pracę uczniów oceniała komisja : 
p. Grzegorz Studnicki  – pracownik MŚC i Uniwersytetu Śląskiego
p. Magdalena Szalbot – pracownik Uniwersytetu Śląskiego
p. Henryk Franek – Macierz Ziemi Cieszyńskiej,  prezes koła w Zebrzydowicach
 
Wszystkie nagrodzone i wyróżnione osoby wraz z opiekunami zapraszamy 10  maja (piątek)  na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się o godzinie 11:00 w „Sali Rzymskiej” Muzeum Śląska Cieszyńskiego ul.  Tadeusza Regera 6 w Cieszynie.

Wycieczka do Oświęcimia

W dniu 27 kwietnia 2019 r. (sobota) uczniowie klas ósmych oraz trzecich gimnazjalnych wyjeżdżają wraz z opiekunami na wycieczkę edukacyjną do Oświęcimia. Zbiórka uczniów o godzinie 6.20 na parkingu przy Browarze Cieszyńskim, powrót planowany jest na godzinę 14.00. Każdy uczeń musi posiadać przy sobie ważną legitymację szkolną. Przypominamy, że na teren Obozu nie wnosimy żadnych plecaków. torebek ani siatek. Cały bagaż zostawiamy w autokarze. Do zobaczenia w sobotę!

Komunikat w sprawie biletów autobusowych

Szanowni Rodzice

 

Poniżej przedstawiamy dokument który otrzymaliśmy od Burmistrz Miasta Cieszyna, pani Gabrieli Staszkiewicz. Dokument ten mówi o wprowadzonych na terenie naszego miasta Biletach Elektronicznych. Całą treść dokumentu zobaczą Państwo poniżej, w pliku PDF do ściągnięcia:

Bilet elektroniczny – informacje dla Rodziców

Konkurs regionalny „Tajemnice rodzinnej szafy”

konkurs_rodzinnapamiatka2019

Regulamin oraz niezbędne załączniki dostępne są poniżej:

Komunikat

Po dokonaniu diagnozy potrzeb rodziców, w zakresie organizacji zajęć opiekuńczych w okresie przerwy świątecznej, podjęto decyzję, że w dniach 27 – 28 grudnia 2018r. w szkole nie będzie dyżuru świetlicowego.

W okresie przerwy świątecznej w szkole odbędą się jedynie przygotowania uczniów do konkursów przedmiotowych i zajęcia sportowe z ramach przygotowań do zawodów sportowych. Szczegóły u poszczególnych nauczycieli.

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów w roku szkolnym 2018/2019

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

dla uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów

w roku szkolnym 2018/2019

 

I stopień – szkolny

 

W dniach od 5.11.2018r. do 30.11.2018r. odbyły się w naszej szkole eliminacje szkolne Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, w których wystartowało 97 uczestników, 40 z klas szkoły podstawowej i 57 z klas gimnazjalnych, licząc w tym uczniów, którzy brali udział    w kilku konkursach.

Liczba uczestniczących i zakwalifikowanych uczniów do stopnia II – rejonowego w poszczególnych konkursach przedstawia się następująco:

 

Szkoła podstawowa

 

Lp Przedmiot Liczba uczestniczących Liczba zakwalifikowanych
1 Język Polski 9 0
2 Matematyka 6 0
3 Język Angielski 8 1
4 Historia 4 0
5 Geografia 2 0
6 Biologia 8 0
7 Chemia 1 0
8 Fizyka 0 0
9 Język Niemiecki 0 0
10 Język Francuski 2 1
  Razem 40 2
Gimnazjum

 

Lp Przedmiot Liczba uczestniczących Liczba zakwalifikowanych
1 Język Polski 7 5
2 Matematyka 9 1
3 Język Angielski 9 1
4 Historia 10 4
5 Geografia 3 0
6 Biologia 6 2
7 Chemia 10 6
8 Fizyka 1 1
9 Język Niemiecki 1 1
10 Język Francuski 1 1
  Razem 57 22
  Razem sp i gimnazjum 97 24

 

 

 

 

W sumie do stopnia rejonowego zakwalifikowało się 19 uczniów, 18 z klas gimnazjalnych i 1 uczennica ze szkoły podstawowej, w tym 15 dziewcząt i 4 chłopców.

W trzech konkursach:

  1. Julia Pieczonka z klasy 3cG                 (Język Polski, Język Angielski, Chemia)

 

W dwóch konkursach:

  1. Nina Talik z klasy 8b SP              (Język Angielski, Język Francuski)
  2. Justyna Macura z klasy 3aG                 (Matematyka, Chemia)
  3. Mateusz Gacoń z klasy 3dG                (Historia, Biologia)

 

W jednym konkursie:

  1. Julia Lorek z klasy 3dG                (Język Polski)
  2. Barbara Chlebek z klasy 3bG                 (Język Polski)
  3. Natalia Skiba z klasy 3cG                 (Język Polski)
  4. Martyna Stoszek z klasy 3cG                 (Język Polski)
  5. Anna Łukasiak                    z klasy 3bG                 (Historia)
  6. Mateusz Machała z klasy 3cG                 (Historia)
  7. Oskar Kasperczyk z klasy 3bG                 (Historia)
  8. Katarzyna Gojniczek z klasy 3aG                 (Biologia)
  9. Zuzanna Kusz z klasy 3bG                 (Chemia)
  10. Anna Brzezińska z klasy 3aG                 (Chemia)
  11. Wiktoria Bartek z klasy 3dG                (Chemia)
  12. Anna Iskrzycka z klasy 3cG                 (Chemia)
  13. Piotr Lorek                         z klasy 3cG                 (Fizyka)
  14. Blanka Kłaptocz z klasy 3bG                 (Język Niemiecki)
  15. Madeleine Bisch z klasy 3cG                 (Język Francuski)

 

Wykaz uczniów, którzy zakwalifikowali się do eliminacji rejonowych wraz z uzyskaną liczbą punktów (maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosiła 60, aby zakwalifikować się dalej uczestnik musiał uzyskać minimum 51 pkt, tj. 85%)

 

Język Angielski – szkoła podstawowa

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Nina Talik 8b

 

Język Francuski – szkoła podstawowa

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Nina Talik 8b

 

 

 

Język Polski – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Julia Pieczonka 3c
2 Julia Lorek 3d
3 Barbara Chlebek 3b
4 Natalia Skiba 3c
5 Martyna Stoszek 3c

 

Matematyka – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Justyna Macura 3a

 

Język Angielski – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Julia Pieczonka 3c

 

Historia – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Anna Łukasiak 3b
2 Mateusz Machała 3c
3 Mateusz Gacoń 3d
4 Oskar Kasperczyk 3b

 

Biologia – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Mateusz Gacoń 3d
2 Katarzyna Gojniczek 3a

 

Chemia – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Zuzanna Kusz 3b
2 Anna Brzezińska 3b
3 Justyna Macura 3a
4 Wiktoria Bartek 3d
5 Anna Iskrzycka 3c
6 Julia Pieczonka 3c

 

Fizyka – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Piotr Lorek 3c

 

Język Niemiecki – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Blanka Kłaptocz 3b

 

Język Francuski – gimnazjum

Lp Imię i nazwisko ucznia Klasa
1 Madeleine Bisch 3c

 

 

Wszystkim uczniom, którzy zakwalifikowali się do konkursów stopnia rejonowego, gratulujemy i będziemy trzymać za nich kciuki.

Dziękujemy opiekunom za przygotowanie swoich podopiecznych.

 

Kalendarz wydarzeń

Maj 2019
P W Ś C P S N
« Kwi    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031