Home » Biblioteka » Lektury szkolne

Archiwum

Lektury szkolne

Lektury Szkolne

Klasy pierwsze:

  • M. Kownacka: Plastusiowy pamiętnik
  • E. Szelburg-Zarembina: Najmilsi
  • J. Tuwim: Wiersze
  • J. Brzechwa: Wiersze
  • D. Wawiłow: Kałużyści, Jak tu ciemno
  • W. Widłak: Pan Kuleczka
  • H. Januszewska: Kopciuszek
  • W. Chotomska: Gdy zamierzasz przejść ulicę
  • H. Łochocka: Jak choruje Elemelek, jak go leczą przyjaciele
  • W. Badalska: Kukiełkowa bajka o złym smoku, pięknej krakowiance i sprytnym Kubie
  • R. Jędrzejewska- Wróbel: Gębolud
  • j. Papuzińska: Nasza mama czarodziejka
  • G. Ruszewska: Wielkie zmiany w dużym lesie

Klasy drugie:

  • H.Ch. Andersen: Baśnie (wybrane)
  • J. Porazińska: Szewczyk Dratewka
  • E. Szelburg-Zarębina: Idzie niebo ciemną nocą
  • A.Cz. Centkiewiczowie: Zaczarowana Zagroda
  • J. Grabowski: Czarna owieczka
  • M. Krüger: Karolcia
  • A. A.Milne: Kubuś Puchatek

Lektury dodatkowe (do wyboru):

  • M. Bond: Miś zwany Paddington
  • R. Jędrzejewska-Wróbel: Sznurkowa historia
  • G. Knutsson: Przygody Filonka Bezogonka
  • S. Michałkow: Nie płacz Koziołku
  • Ch. Perrault: Czerwony Kapturek
  • M. Strzałkowska: Zbzikowane wierszyki łamiące języki

Klasy trzecie:

  • H.Ch. Andersen : Dziewczynka z zapałkami, Brzydkie kaczątko
  • J. Grabowski : Puc, Bursztyn i goście
  • A. Lindgren: Dzieci z Bullerbyn
  • H. Sienkiewicz: Bajka
  • A. Cz. Centkiewiczowie: Anaruk, chłopiec z Grenlandii
  • A. Fredro: Paweł i Gaweł
  • H. Lofting: Doktor Dolittle i jego zwierzęta
  • R. Pisarski: O psie, który jeździł koleją
  • W. Widłak: Puszka Pandory

Lektury dodatkowe (do wyboru):

  • W. Chotomska: Dzieci Pana Astronoma
  • R. Goscinny, J.J. Sempe: Mikołajek i inne chłopaki
  • W.i J. Grimm: O wilku i siedmiu koźlątkach
  • A. Lindgren: Pippi Pończoszanka
  • H. Lofting: Cyrk Doktora Dolittle
  • M. Strzałkowska: Raj na Ziemi, czyli rady nie od parady

Klasy czwarte:

  • C. Collodi: Pinokio
  • A. Onichimowska: Duch Starej kamienicy
  • R. Dahl: Charlie i Fabryka czekolady
  • J. Brzechwa: Akademia Pana Kleksa
  • C. S. Lewis: Lew, Czarownica i stara szafa

Klasy piąte:

  • H. Sienkiewicz: W pustyni i w puszczy
  • A. Lindgren: Bracia Lwie Serce
  • M. Twain: Przygody Tomka Sawyera
  • F. H. Burnett: Tajemniczy ogród
  • F. Molnar: Chłopcy z Placu Broni
  • M. Witcher: Dziewczynka z Szóstego Księżyca

Klasy szóste:

  • I. Jurgielewiczowa: Ten obcy
  • K. Makuszyński: Szatan z siódmej klasy
  • L.M. Montgomery: Ania z Zielonego Wzgórza
  • E. Niziurski: Sposób na Alcybiadesa
  • S. Lem: Bajki robotówM. Musierowicz: Kwiat kalafiora

 

Kalendarz wydarzeń

Lipiec 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
JADŁOSPIS
na okres od 21.05.2018 do 25.05.2018
PONIEDZIAŁEK
Zupa selerowa z ziemniakami, pulpety w sosie pomidorowym, koktajl truskawkowy.
WTOREK
Zupa grysikowa, udko pieczone , ziemniaki, sałata lodowa ze śmietaną, owoc.
ŚRODA
Zupa neapolitańska z makaronem, kotlet mielony, ziemniaki, kalarepka duszona, kompot owocowy.
CZWARTEK
Zupa pieczarkowa z ziemniakami, strogonow, kluski gnocchi, sałatka z czerwonej kapusty, owoc.
PIĄTEK
Kapuśniak, naleśniki zapiekane z serem i cukrem pudrem, kompot owocowy.