ul. Matejki 3, 43-400 Cieszyn
tel. 33 852 25 00
email: jedynkasekretariat@wp.pl

Wielki rzeczy pomału rosnóm

13 czerwca w „Sali Rzymskiej” Muzeum Śląska Cieszyńskiego miało miejsce uroczyste rozdanie nagród w konkursie powiatowym o tematyce regionalnej: „Wielki rzeczy pomału rosnóm – rozwój sportu na Śląsku Cieszyńskim”. By wprowadzić zaproszonych gości w tematykę imprezy, Pan Grzegorz Studnicki wygłosił prelekcję na temat rozwoju sportu na Śląsku Cieszyńskim od II połowy XIX wieku do lat 80 XX wieku.

Podczas uroczystości można było również obejrzeć nagrodzone i wyróżnione prace konkursowe. Ponadto laureatki Joanna Czyżewska i Łucja Rzeźniczek zaprezentowały publiczności zwycięskie prezentacje, opowiadając o kulisach ich powstania.

Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za zainteresowanie konkursem. Jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach. Mamy nadzieję, że czas poświęcony na zbieranie materiałów okazał się wspaniałą wędrówką w przeszłość i uchroni od zapomnienia wydarzenia oraz miejsca ważne dla Waszych przodków.

Organizatorzy konkursu- Dyrekcje Szkoły Podstawowej nr 1 w Cieszynie oraz Muzeum Śląska Cieszyńskiego- składają podziękowania dla włodarzy miasta Cieszyna oraz Powiatu Cieszyńskiego za wsparcie inicjatywy i objęcie imprezy honorowym patronatem oraz ufundowanie nagród dla laureatów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 1 w Cieszynie
Adres: ul. Matejki 3
43-400 Cieszyn
Godziny pracy sekretariatu:

Poniedziałek - piątek

8.00 - 16.00