Przemija szybko życie…

W przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia dotarła do nas bardzo smutna wiadomość, że 22 grudnia 2020 r. odszedł do wieczności nasz wspaniały, emerytowany już, nauczyciel wychowania fizycznego oraz długoletni trener koszykówki 

Stanisław Żyła. 

 

 

 

Przeżył 62 lata. Był nietuzinkowym nauczycielem, trenerem i kolegą, wykonującym swój zawód z wielką pasją, mającym nieustannie uśmiech na twarzy i głowę pełną pomysłów. Zawsze uczynny, gotowy do działania, mający pełno pomysłów na przyszłość. Otwarty na problemy swoich wychowanków a jednocześnie stale pozostający sobą. Jego dumą była żona, dzieci i wnuki. 

Trudno znaleźć słowa oddające w pełni osobowość Staszka, zwyczajnie był po prostu niesamowity! Odeszła legenda naszej sali gimnastycznej a z nią skończyła się pewna epoka w historii naszej szkoły. Żegnając Cię Stasiu w imieniu całej społeczności szkolnej, chcemy Ci powiedzieć, że bardzo ciężko pisać o Tobie w czasie przeszłym. Byłeś i będziesz zawsze w naszej pamięci! 

Nieważne, czy rok minął,

Dzień, miesiąc czy też lata,

Gdy odchodzi ktoś  na zawsze,

Tracimy cząstkę świata.

I cząstkę samych siebie,

Bo żyjemy już inaczej.

Choć wstajesz co dzień rano,

Śmiejesz się i płaczesz.

Świat wygląda tak samo,

Choć tyle się zmieniło

Nic już się nie powtórzy,

Nie będzie już, jak było…

Cóż zostało nam dzisiaj?

Wspomnienia… ten czas, te chwile…

To dużo…czy może niewiele…

Aż tyle, czy tylko tyle…

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Cieszynie