Cieszyńska Szkoła Muzyczna

Różne

Wszyscy wiemy, że nauka w szkole muzycznej rozwija u dzieci i młodzieży uzdolnienia oraz umiejętności muzyczne. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, jak wiele innych korzyści daje dziecku edukacja muzyczna oraz w jak istotny sposób wpływa ona na rozwój jego osobowości.

Szkoła Muzyczna im.I.Paderewskiego w Cieszynie jest jedną z najstarszych w Polsce. Prowadzi nauczanie od 90 lat! Jest miejscem odkrywania świata sztuki, miejscem rozwoju i kształcenia młodych ludzi – przyszłych artystów-muzyków, odbiorców kultury, miłośników sztuki i jej propagatorów.

Wielu naszych uczniów uczęszcza na zajęcia a niektórzy nasi nauczyciele są jej absolwentami! Zachęcamy wszystkich kochających muzykę i instrumenty do odwiedzenia szkoły i do zapisu. Tutaj możecie się zapoznać z bardzo ważnymi informacjami a poniżej zobaczyć krótki film prezentujący szkołę.