Wycieczka do Wiednia

W piątek 6 grudnia br. kilkudziesięciu uczniów SP nr 1 w Cieszynie uczestniczyło
w wycieczce do Wiednia. Głównym celem był Bożonarodzeniowy Jarmark, cieszący się uznaniem gości z całego świata. Zanim jednak uczniowie zatopili się w tłumie gości jarmarcznych, zwiedzili Stare Miasto. W programie zwiedzania organizatorzy umieścili:

– objazd Starówki autokarem,

– wizytę w pałacu księcia Eugeniusza Sabaudzkiego – Belwederze,

– spacer Traktem Cesarskim, gdzie uczniowie między innymi przeszli pod bramą – Grobem Nieznanego Żołnierza, przez Plac Bohaterów z pięknymi pomnikami książąt Eugeniusza
i Karola Habsburga – pogromcy Napoleona spod Aspern i Esling. Na trasie motywem przewodnim były cesarskie pałace Hoffburgu,

– spacer ul. Graben, najbogatszą ulicą handlową Wiednia do Placu Św. Stefana z katedrą,

– wizytę w kościele Krzyżaków, gdzie uczniowie zasiedli w ławkach i wysłuchali krótkiego wykładu.

Po przerwie uczestnicy wycieczki udali się do Muzeum Sztuki lub Muzeum Natury, zgodnie
z życzeniem. Wreszcie nasyceni duchem sztuki uczniowie zatopili się w tłumie jarmarcznym na Placu Marii Teresy.

Długi, mikołajkowy dzień zakończył się dla uczestników bezpiecznym powrotem do „małego Wiednia” ok. godziny 23.00.

SP nr 1 w Cieszynie