Potrójne zwycięstwo uczennic naszej szkoły!

W ubiegły piątek (10 maja) w Szkole Podstawowej w Zebrzydowicach odbył się XIX Powiatowy konkurs recytatorski Poezja i Proza w języku Shakespeare’a, którego celem jest upowszechnianie literatury angielskiej wśród dzieci i młodzieży. W konkursie wzięli udział uczniowie z Ustronia, Kaczyc, Wisły, Hażlacha, Zebrzydowic oraz Cieszyna. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice – Zuzanna Cyran z klasy 5a oraz Anna Hernik z klasy 7b. Zuzia zaprezentowała wiersz w języku angielskim pt. Dust if you must (Rose Milligan)i fragment książki po polsku pt. Wiedźmy (Roald Dahl), natomiast Ania wiersz Slack Street School (Nick Toczek) oraz fragment książki pt. Koszmarny Karolek (Francesca Simon). Jury konkursowe podczas oceny brało pod uwagę dobór repertuaru, interpretację tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Nasze uczennice stanęły na wysokości zadania, a ich występy spotkały się z uznaniem oceniających. Oba występy były tak dobre, że dziewczyny zdobyły ex aequo I miejsce. Ponadto, Zuzia Cyran otrzymała nagrodę publiczności, która przyznawana jest przez uczestników konkursu, ich opiekunów oraz pozostałe osoby zasiadające na widowni. Nasze laureatki do konkursu przygotowały pani Anna Kotowska (Anna Hernik) oraz pani Anita Czyżewska (Zuzanna Cyran). Dziewczynom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

Sp nr 1 w Cieszynie