Home » 2019 » Maj » 30

Daily Archives: 30 maja 2019

Uczniowie Jedynki podróżują – podsumowanie

Ostatnie dni w naszej szkole minęły pod znakiem wycieczek i wyjazdów. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sumie aż w pięciu rożnych wycieczkach, w tym aż dwóch zagranicznych. Pomimo, że czasami trochę nam „pokropiło”, wszystkie wycieczki były nadzwyczaj udane. Ponadto do końca roku szkolnego zostało jeszcze kilka(naście) dni i wciąż jeszcze czekamy na kolejne wyjazdy – między innymi na poprawę pogody i wyjazd klasy 3a w góry.

Tutaj znajduje się lista naszych ostatnich wyjazdów:

• Krasiejów – klasy 5b oraz 5c odwiedziły Jurapark i Park Ewolucji,
  • Praga – klasy 3a oraz 3d z naszego Gimnazjum zwiedziły Pragę – przepiękną i klimatyczną stolicę sąsiadujących z nami Czech,
  • Warszawa – klasa 8b zwiedziła Warsazawę, gdzie można było karmić rude wiewiórki w Łazienkach Królewskich a także poczuć się na Lewandowski zwiedzając PGE Narodowy,
  • Wrocław – klasa 7a spędziła w stolicy Dolnego Śląska dwa dni, odwiedzając między innymi wrocławskie zoo oraz podziwiając panoramę Wrocławia z najwyższego wieżowca z tego pięknego, nowoczesnego miasta,
  • Ostrawa – klasy 6a i 6b zwiedzając Centrum Nauki i Techniki w Ostrawie połączyły przyjemne z pożytecznym – naukę z zabawą.

Mamy nadzieję, że kolejne wycieczki będą równie udane a pogoda już teraz zrobi się naprawdę wiosenna i letnia, umożliwiając wszystkie realizację wszystkich zaplanowanych do końca roku wyjazdów i wycieczek.

Marcin Drózd

Jedynka w podróży – Ostrawa

Klasa 6a i 6b spędziły poniedziałek w Centrum Nauki i Techniki w Ostrawie.

Sukcesy młodych sportowców z cieszyńskiej Jedynki

9 maja br. na stadionie lekkoatletycznym w Wiśle odbyły się Igrzyska Dzieci szkół powiatu cieszyńskiego w czwórboju lekkoatletycznym. Zarówno drużyny dziewcząt jak i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Cieszynie zdobyły wicemistrzostwo powiatu.

Skład drużyny dziewcząt: Natalia Gabzdyl, Nadia Salamon, Nina Bączek, Emilia Mrózek, Karolina Farana, Karolina Laszczak, Gabriela Kądziołka. Skład drużyny chłopców: Patryk Klepacz, Jeremiasz Santarius, Kamil Jakóbiec, Samuel Kuczera, Dawid Balcer, Nikodem Holisz.
Obu drużynom dziękujemy za wysiłek i gratulujemy sukcesu!

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego Sp nr 1, Cieszyn

Maj 2019