Home » 2019 » Maj » 29

Daily Archives: 29 maja 2019

Jedynka w podróży – Wrocław

Klasa 7a spędziła dwa dni we Wrocławiu.

Jedynka w podróży – Warszawa

Nasza ostatnia wycieczka ! Bawiliśmy się świetnie w Warszawie przez 2 dni i żal było wracać. Zwiedziliśmy co nieco i z pewnością wrócimy tam jeszcze. To prawda, że wyjeżdżaliśmy wcześnie (4.08 rano ) ,ale za to pogoda sprzyjała nam cały czas. W Cieszynie podobno straaaaasznie padało!

Barbara Turoń, Marcin Drózd

Jedynka w podróży – Praga

Klasy 3a i 3d Gimnazjum pojechały na dwa dni do Pragi.

Jedynka w podróży – Krasiejów

Klasa 5b i 5c odwiedziły Jurapark i Park ewolucji w Krasiejowie.

Papier czerpany

Uczniowie klas IV – VII mieli okazję poznać między innymi tajniki powstawania papieru czerpanego, spróbować swoich sił w pisaniu gęsim piórem czy odcisnąć prawdziwą pieczęć podczas warsztatów edukacyjnych przeprowadzonych w naszej szkole przez „Kalander” Czerpalnię Papieru z Gliwic.

Pomniki przyrody

Potrójny sukces osiągnęły uczennice klasy 6b w konkursie przyrodniczo – plastycznym „Poznajemy Pomniki Przyrody miasta Cieszyna”. Paulina Jagiełło zdobyła II miejsce w konkursie, Martyna Smyrczyk otrzymała nagrodę specjalną a Emilia Mrózek wyróżnienie. Nagrody i dyplomy dziewczyny odebrały w cieszyńskim Ratuszu 21 maja br., z rąk zastępcy Burmistrza Krzysztofa Kasztury, naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Aleksandra Dordy oraz szefa Komisji Ochrony Przyrody przy cieszyńskim oddziale PTTK Jana Machały. Utalentowanym uczennicom Jedynki serdecznie gratulujemy!

Bezbłędny w obłędnym Cieszynie

Anna Kolanko (kl. 5c), Magdalena Zabój (kl. 6a) i Jan Łyżbicki (kl. 6b) tworzyli drużynę, reprezentującą naszą szkołę w X edycji Cieszyńskiego Konkursu Ortograficznego „Bezbłędny w obłędnym Cieszynie”, który jest organizowany przez SPTE i Biuro Promocji, Informacji i Turystyki UM. Ponad 20 uczestników rywalizowało w kategoriach indywidualnej i drużynowej, mierząc się z tekstem dyktanda, którego autorką była pani Jolanta Tambor – profesor Uniwersytetu Śląskiego. Ostatecznie ortograficzne zmagania nasza drużyna zakończyła na II miejscu. Indywidualnie Magda Zabój zajęła II miejsce, Janek Łyżbicki miejsce IV, natomiast Ania Kolanko zakończyła rywalizację na VII miejscu. Naszej „bezbłędnej” trójce serdecznie dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie Jedynki i gratulujemy zajętych miejsc.

Maj 2019
« Kwi   Cze »