Home » 2018 » Grudzień » 24

Daily Archives: 24 grudnia 2018

Słodkie odwiedziny

Książka wspiera bohatera

Nasza szkoła wzięła udział w akcji: „Książka wspiera bohatera” organizowanej przez fundację Arka. Akcja polegała na zebraniu niepotrzebnych książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które są sprzedawane na kiermaszach organizowanych przez fundację. Zebrane środki są przeznaczane na bilety do kin, teatrów dla dzieci z domów dziecka oraz świetlic środowiskowych. W sumie udało nam się zebrać 432 książki. Dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy przyłączyli się do akcji.

Mariola Karolczuk

ksiazka_wspiera_bohatera

Wystawa „Avengers”

W dniach od 10 do 20 grudnia 2018 r. w bibliotece szkolnej w budynku A, można było zobaczyć wystawę obrazów Pauliny Jagiełło z klasy 6b.

MK

Mini Jarmark Świąteczny

Cieszyn, Wrocław, Wiedeń i pewnie jeszcze wiele miast w Polsce, Europie i na świecie ma swoje jarmarki świąteczne, więc Sp nr 1 nie mogła być gorsza 😉 I dlatego Szkolne Koło Wolontariatu podjęło się organizacji Mini Jarmarku Świątecznego. Cały zysk z jarmarku zostanie przeznaczony na wsparcie uczniów naszej szkoły, z mniej zamożnych rodzin. Zresztą już przed świętami Koło Wolontariatu przygotowało prezenty dla piątki dzieci.

Jarmark nie udał by się bez udziału wolontariuszy ale i rodziców, uczniów i nauczycieli, którzy w różny sposób zaangażowali się w tą inicjatywę. Wszystkim serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, finansowe i materialne wsparcie.

Gabriela Sikora

Pełna miska dla schroniska – podsumowanie akcji

pelnamiska

W dniach od 13 listopada do 10 grudnia 2018 roku w szkole trwała akcja „Pełna miska dla schroniska”, mająca na celu pomoc psom i kotom, przebywającym w cieszyńskim schronisku w okresie zimowym.

W wyniku akcji zebraliśmy:

Dla psów: 286,70 kg suchej karmy; 49,65 kg karmy mokrej oraz 23 sztuki koców, 4 miski, 1 legowisko oraz 1 kurtkę z przeznaczeniem na legowisko.

Dla kotów: 45,38 kg suchej karmy; 16,78 kg mokrej karmy oraz łącznie 22 sztuki koców, ręczników, poduszek i 5 misek.

Zbiórka dała więc łączny wynik 398,51 kg karmy dla psów i kotów oraz 45 sztuk koców, ręczników czy poduszek, 9 misek, 1 legowisko i 1 kurtkę, z przeznaczeniem na legowisko.

Wszystkim dzieciom i dorosłym bardzo dziękujemy za zaangażowanie w akcję.

Organizatorzy: Maryla Ciengiel, Gabriela Sikora

Grudzień 2018