Home » 2018 » Kwiecień » 05

Daily Archives: 5 kwietnia 2018

Wiosenna olimpiada sportowa

Już po raz piętnasty uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Cieszynie sportowo przywitali nową porę roku. Tradycyjnie w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny uczniowie wszystkich oddziałów klas od 1 do 6 stanęli do sportowej zabawy, której głównym celem jest zachęcenie do aktywności ruchowej oraz rywalizacji w myśl zasady „fair play”. Wszystkie sportowe zadania miały charakter drużynowy, co dodatkowo sprzyjało integracji zespołów międzyoddziałowych. Na zakończenie olimpijskich potyczek każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom i słodką, wielkanocną niespodziankę. Organizatorami wiosennej olimpiady sportowej były nauczycielki wychowania fizycznego naszej szkoły.

Gabriela Sikora

Młodzi matematycy z SP1

27 marca br., trzyosobowa drużyna szóstoklasistów w składzie: Martyna Panak, Julia Romanowska i Mateusz Wzorek reprezentowała SP nr 1 na międzyszkolnym konkursie matematycznym „Lubimy matematykę” w Katolickiej Szkole Podstawowej w Cieszynie. W zmaganiach uczestniczyło dziewięć cieszyńskich szkół.

W części indywidualnej Julia Romanowska zdobyła II miejsce. Taki sam rezultat,  II miejsce,  uzyskali młodzi matematycy pracując zespołowo. Gratulujemy sukcesu.

Kwiecień 2018
« Mar   Maj »
na okres od 13.11.2018 do 16.11.2018
Dzień wolny od zajęć lekcyjnych.
WTOREK
Krem selerowy z ziemniakami, łazanki z kapustą i grzybami, muffinka "witaminka", kompot owocowy.
ŚRODA
Zupa ryżowa, udko pieczone, ziemniaki, surówka z białej kapusty z koperkiem, mus owocowy "kubuś".
CZWARTEK
Zupa pieczarkowa z makaronem, kotlet mielony, ziemniaki, sałata lodowa ze śmietaną, kompot owocowy.
Zupa koperkowa z ziemniakami, pierogi serowe z masłem i cukrem, kompot owocowy.