Home » 2018 » Kwiecień » 05

Daily Archives: 5 kwietnia 2018

Wiosenna olimpiada sportowa

Już po raz piętnasty uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Cieszynie sportowo przywitali nową porę roku. Tradycyjnie w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny uczniowie wszystkich oddziałów klas od 1 do 6 stanęli do sportowej zabawy, której głównym celem jest zachęcenie do aktywności ruchowej oraz rywalizacji w myśl zasady „fair play”. Wszystkie sportowe zadania miały charakter drużynowy, co dodatkowo sprzyjało integracji zespołów międzyoddziałowych. Na zakończenie olimpijskich potyczek każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom i słodką, wielkanocną niespodziankę. Organizatorami wiosennej olimpiady sportowej były nauczycielki wychowania fizycznego naszej szkoły.

Gabriela Sikora

Młodzi matematycy z SP1

27 marca br., trzyosobowa drużyna szóstoklasistów w składzie: Martyna Panak, Julia Romanowska i Mateusz Wzorek reprezentowała SP nr 1 na międzyszkolnym konkursie matematycznym „Lubimy matematykę” w Katolickiej Szkole Podstawowej w Cieszynie. W zmaganiach uczestniczyło dziewięć cieszyńskich szkół.

W części indywidualnej Julia Romanowska zdobyła II miejsce. Taki sam rezultat,  II miejsce,  uzyskali młodzi matematycy pracując zespołowo. Gratulujemy sukcesu.

Kwiecień 2018
« Mar   Maj »
na okres od 21.05.2018 do 25.05.2018
Zupa selerowa z ziemniakami, pulpety w sosie pomidorowym, koktajl truskawkowy.
Zupa grysikowa, udko pieczone , ziemniaki, sałata lodowa ze śmietaną, owoc.
ŚRODA
Zupa neapolitańska z makaronem, kotlet mielony, ziemniaki, kalarepka duszona, kompot owocowy.
CZWARTEK
Zupa pieczarkowa z ziemniakami, strogonow, kluski gnocchi, sałatka z czerwonej kapusty, owoc.
Kapuśniak, naleśniki zapiekane z serem i cukrem pudrem, kompot owocowy.