Konkurs międzyszkolny „Christmas Quiz”

Dnia 14 grudnia 2017 roku, nasza szkoła już po raz kolejny zorganizowała świąteczny konkurs międzyszkolny dla cieszyńskich szkół podstawowych. W konkursie wzięły udział szkoły publiczne jak i prywatne, po raz pierwszy gościliśmy uczniów z nowo powstałej Szkoły Podstawowej nr 5. Uczestnicy, a było ich w tym roku, aż szesnastu, wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą zwyczajów bożonarodzeniowych w Anglii oraz w Stanach Zjednoczonych. W tym roku uczniowie musieli rozwiązać świąteczną krzyżówkę, odpowiedzieć na pytania dotyczące „Opowieści Wigilijnej” Charlesa Dickensa, wykazać się znajomością tradycyjnych kolęd oraz piosenek świątecznych. To tyko niektóre zadania z jakimi przyszło zmierzyć się uczestnikom. Komisja miała pełne ręce roboty, aby wyłonić zwycięzcę, ponieważ poziom wiedzy uczestników był bardzo wyrównany. Największą liczbę punktów zdobyła Magdalena Zabój (SP nr1), na drugim miejscu uplasowała się Michalina Żarnowiecka (KSP), natomiast trzecie miejsce zdobyła Nadia Cieślar (SP nr 3). Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu! Do zobaczenia w przyszłym roku.

Nauczyciele języka angielskiego