Home » wydarzenia » Co nowego z angielskiego ?

Co nowego z angielskiego ?

Z okazji Dnia Języków Obcych w naszej szkole zostały przeprowadzone dyktanda z języka angielskiego. I tak klasy piąte i szóste zmagały się z napisaniem tekstu o angielskiej herbacie, natomiast klasy siódme o kotach.

W kategorii klas piątych zwyciężyła Magdalena Zabój (5a), z klas szóstych najlepszą okazała się Nadia Lanc (6a), a z klasy siódmych Nadia Swoboda (7a).

Klasy młodsze również miały swój konkurs z języka angielskiego „Busy Bees”. Uczniowie klas trzecich już po raz kolejny zaznajomili się ze słownictwem związanym z zimą, sportami oraz świętami Bożego Narodzenia.  Nasze pracowite pszczółki rzeczywiście nie próżnowały i wypadły znakomicie. Na pierwszym miejscu uplasowała się Martyna Gała (kl. 3c), tuż za nią Emilka Jendrysek (kl.3a), a na trzecim miejscu Eliza Gremlik (kl.3c). Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom, które brały udział w konkursie.

Grudzień to czas, kiedy uczniowie klas starszych przygotowują się do konkursu świątecznego „Christmas Quiz”. Podczas eliminacji szkolnych wyłoniono dwie reprezentantki: Magdalenę Zabój oraz Annę Hernik, które będą reprezentować szkołę już 14 grudnia podczas międzyszkolnego konkursu. Trzymamy kciuki!

Nauczyciele języka angielskiego

« Lis   Sty »