Home » 2017 » Grudzień » 18

Daily Archives: 18 grudnia 2017

Jak w SP 1 święta ratowali

Do Szkoły Podstawowej nr 1 w Cieszynie zawitali niecodzienni goście. Na specjalne zaproszenie kl.2c gimnazjum ,jej wychowawczyni Marty Sulej oraz dyrekcji szkoły przybyły tu maluchy z trzech cieszyńskich przedszkoli publicznych (nr 1, 8 i 16).Dzielne przedszkolaki mimo silnego wiatru przyszły pod opieką swoich wychowawczyń do auli szkolnej na przedstawienie pt.”Ratujmy święta”. Koncepcja widowiska oparła się na założeniu, że Św. Mikołaj odwiedza tylko grzeczne dzieci. Wiele emocji wzbudziło pojawienie się na scenie postaci ze znanych baśni- Królewny Śnieżki i krasnoludków, Jasia i Małgosi, sierotki Marysi czy Kopciuszka. Barwna scenografia i dynamiczna gra młodych aktorów zainteresowała dzieci do tego stopnia, że w trakcie spektaklu na widowni panowała całkowita cisza, przerywana tylko czasem chóralnymi odpowiedziami publiczności na pytania padające ze sceny. Przedstawienie bardzo się podobało małym odbiorcom, a starszym wykonawcom dało wiele satysfakcji.

M.S.

Konkurs międzyszkolny „Christmas Quiz”

Dnia 14 grudnia 2017 roku, nasza szkoła już po raz kolejny zorganizowała świąteczny konkurs międzyszkolny dla cieszyńskich szkół podstawowych. W konkursie wzięły udział szkoły publiczne jak i prywatne, po raz pierwszy gościliśmy uczniów z nowo powstałej Szkoły Podstawowej nr 5. Uczestnicy, a było ich w tym roku, aż szesnastu, wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą zwyczajów bożonarodzeniowych w Anglii oraz w Stanach Zjednoczonych. W tym roku uczniowie musieli rozwiązać świąteczną krzyżówkę, odpowiedzieć na pytania dotyczące „Opowieści Wigilijnej” Charlesa Dickensa, wykazać się znajomością tradycyjnych kolęd oraz piosenek świątecznych. To tyko niektóre zadania z jakimi przyszło zmierzyć się uczestnikom. Komisja miała pełne ręce roboty, aby wyłonić zwycięzcę, ponieważ poziom wiedzy uczestników był bardzo wyrównany. Największą liczbę punktów zdobyła Magdalena Zabój (SP nr1), na drugim miejscu uplasowała się Michalina Żarnowiecka (KSP), natomiast trzecie miejsce zdobyła Nadia Cieślar (SP nr 3). Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu! Do zobaczenia w przyszłym roku.

Nauczyciele języka angielskiego

Co nowego z angielskiego ?

Z okazji Dnia Języków Obcych w naszej szkole zostały przeprowadzone dyktanda z języka angielskiego. I tak klasy piąte i szóste zmagały się z napisaniem tekstu o angielskiej herbacie, natomiast klasy siódme o kotach.

W kategorii klas piątych zwyciężyła Magdalena Zabój (5a), z klas szóstych najlepszą okazała się Nadia Lanc (6a), a z klasy siódmych Nadia Swoboda (7a).

Klasy młodsze również miały swój konkurs z języka angielskiego „Busy Bees”. Uczniowie klas trzecich już po raz kolejny zaznajomili się ze słownictwem związanym z zimą, sportami oraz świętami Bożego Narodzenia.  Nasze pracowite pszczółki rzeczywiście nie próżnowały i wypadły znakomicie. Na pierwszym miejscu uplasowała się Martyna Gała (kl. 3c), tuż za nią Emilka Jendrysek (kl.3a), a na trzecim miejscu Eliza Gremlik (kl.3c). Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom, które brały udział w konkursie.

Grudzień to czas, kiedy uczniowie klas starszych przygotowują się do konkursu świątecznego „Christmas Quiz”. Podczas eliminacji szkolnych wyłoniono dwie reprezentantki: Magdalenę Zabój oraz Annę Hernik, które będą reprezentować szkołę już 14 grudnia podczas międzyszkolnego konkursu. Trzymamy kciuki!

Nauczyciele języka angielskiego

« Lis   Sty »