Daily Archives: 14 grudnia 2017

W czwartek 30 listopada w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie z książką, napisaną przez znanego przyrodnika, Adama Wajraka, pt. „Lolek”. Tytułowy Lolek jest kudłatym psiakiem o wielkim sercu, który marzy o tym, żeby znaleźć ludzi, którzy go pokochają, a to jak się okazuje nie jest wcale takie łatwe… Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, jest piękna, wzruszająca i być może nauczy patrzenia sercem na naszych czworonożnych przyjaciół.

Mariola Karolczuk

„Czy to wczoraj, czy to dziś – dzieciom jest potrzebny miś”

24 listopada obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. W tym dniu, czytano wiersze, fragmenty książek, których bohaterami są misie. Dzieci chętnie rysowały portrety swoich ulubieńców. Uczniowie młodszych klas przynieśli do szkoły swoje ulubione misie.

W wolnym czasie dzieci uczestniczyły w „Misiowych warsztatach”, w szkolnej bibliotece, gdzie wysłuchały opowieści o misiach z różnych stron świata oraz wykonały różne ozdoby i przedmioty z wizerunkiem misia.

Mariola Karolczuk