Home » 2017 » Grudzień » 07

Daily Archives: 7 grudnia 2017

Nadia Wojtas zwyciężczynią w konkursie!

Uczennica klasy 5a, Nadia Wojtas, wygrała konkurs na wykonanie eko-ozdoby choinkowej. Eko-aniołek został wykonany w ramach pracy dodatkowej na zajęcia techniczne z materiałów podlegających recyklingowi. Serdecznie gratulujemy!

Marcin Drózd

Kółko modelarskie – reaktywacja!

Kółko modelarskie, działające w poprzednim roku szkolnym zostało reaktywowane!

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zajęciach. Oczywiście w dalszym ciągu pracujemy nad projektem, który rozpoczęliśmy w ubiegłym roku, czyli modelem Subaru Impreza WRC 98 z rajdu Monte Carlo, jednak z uwagi na większą liczbę chętnych młodych modelarzy rozpoczęliśmy równoległą pracę nad nowym modelem – tym razem jest to Chevrolet Camaro SS w wersji Custom i skali 1:25.

Zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia we wtorki oraz środy w godzinach 8:00 – 8:45 w sali 13A.

Marcin Drózd

Sportowe sukcesy w SP1

28 listopada br. odbyły się Mistrzostwa Cieszyna w mini piłce koszykowej dziewcząt, w których I miejsce zdobyła nasza drużyna w składzie: Anna Kowalska, Klaudia Jakóbiec, Julia Iskrzycka, Nina Kaleta, Amelia Budzińska, Nina Talik, Sonia Kaleta, Wiktoria Kubisz, Tatiana Archacka, Jesica Konieczny, Martyna Panak, Marzena Bujok.

Natomiast 5 grudnia br. rozegrano mecze w ramach Mistrzostw Cieszyna w mini piłce koszykowej chłopców. Zwycięstwo wywalczyła nasza drużyna, w której skład wchodzili: Oliwier Rak, Adam Gibiec, Olaf Szymanek, Nikodem Holisz, Jakub Tomiczek, Łukasz Pasterny, Samuel Kuczera, Jeremiasz Santarius, Maksym Gerula, Kamil Jakóbiec, Kacper Socha.

19 grudnia drużyna dziewcząt i chłopców zagra w grupie powiatu w Pogwizdowie.

7 listopada br., w Mistrzostwach Cieszyna Szkół Podstawowych w tenisie stołowym drugie miejsca wywalczyli: Mateusz Mrozek, Kacper Socha, Nina Kaleta i Sonia Kaleta. Chłopcy zakwalifikowali się do finału powiatu w Chybiu, gdzie zdobyli trzecie miejsce, co z kolei zapewniło im awans do zawodów rejonowych.

Wszystkim naszym sportowcom gratulujemy!
Zespół nauczycieli wychowania fizycznego SP nr 1 w Cieszynie

Otrzęsiny klas IV-tych w SP1

„Wiesz to Ty, wiem to ja, 4a radę da”.
„My jesteśmy 4b i lubimy uczyć się”.
„Minionki z 4c nigdy nie poddają się”.

Takimi okrzykami uczniowie klas 4, w piątek 24. 11. br., przywitali dyrekcję SP nr 1 i rozpoczęli otrzęsiny. Wraz z wychowawczyniami zmagali się z wieloma zadaniami, które przygotował Samorząd Uczniowski. Uczniowie wykonali portret swojego wychowawcy, odpowiedzieli na pytania dotyczące szkoły, a także rywalizowali w sportowych konkurencjach, zdobywając zasłużone punkty – uśmieszki.

Na zakończenie wychowawcy oraz niektórzy uczniowie poczęstowani zostali plastrami cytryny, uwieńczając to szerokim uśmiechem. Wszyscy świetnie się bawili! Z rąk pani wicedyrektor Grażyny Zmełty uczniowie otrzymali klasowe dyplomy oraz słodkie niespodzianki i zostali przyjęci do starszej braci uczniowskiej.

Samorząd Uczniowski SP nr 1 wraz z opiekunami życzy klasom czwartym wiele sukcesów
w nauce 🙂

Opiekunowie SU

Mikołajki w SP1

Kto z nas nie czekał z utęsknieniem na wizytę Mikołaja, kładąc się do łóżka w noc poprzedzającą 6 grudnia ? No może tylko ci , którzy wcześniej znaleźli schowany przed nimi prezent spali spokojnie wiedząc już, że na pewno nie będzie to rózga ! Dzieci zawsze kochają to święto. Nie wstydźmy się tego, my dorośli przecież też uwielbiamy zaskoczenie i radość na buziach naszych dzieci. Odrobina magii w tym dniu raduje przecież nas wszystkich. O wspaniały nastrój w tym dniu zadbały więc połączone samorządy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Klasa 2c gimnazjum zaprezentowała przedstawienie dla najmłodszych, na którym panie bawiły się równie dobrze jak ich dzieci. Natomiast Wielka Świta Mikołaja rozdawała w klasach prezenty ufundowane przez Radę Rodziców wszystkim „grzecznym” uczniom, a sam Mikołaj odpowiadał na rozliczne pytania. Nawet te najtrudniejsze. W szkole od rana czerwono było od mikołajowych czapeczek, które w tym dniu Samorząd klas 1-6 sprzedawał pod wielkim czerwonym Listem do Świętego Mikołaja. Uwieńczeniem tego miłego dnia było wspólne zdjęcie dzieci w nowej sali gimnastycznej.

Opiekunowie SU klas 1-6 SP nr 1 w Cieszynie

Mikołaj na lodzie

W dniu 6 grudnia br. grupy uczniów klas: 4ac dziewcząt, 4bc chłopców, 6a dziewcząt i chłopców uczestniczyła w zajęciach na lodowisku z okazji Mikołaja, zorganizowanych przez Wydział Sportu UM Cieszyn.

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego SP nr 1 w Cieszynie

« Lis   Sty »