Kochasz dzieci, nie pal śmieci

20 października br., uczniowie klasy 7a Szkoły Podstawowej nr 1 w Cieszynie, brali udział w pikniku ekologicznym na rynku w Cieszynie. Organizatorem była Fundacja Ekologiczna „Arka” z Bielska Białej. Uczniowie mieli okazję zagrać w grę memory a przy okazji przypominali sobie jak można oszczędzać wodę i energię. Następne chłopcy zagrali przeciwko dziewczynkom w grę planszową „Zdrowe powietrze to zdrowy człowiek”. Musieli odpowiadać na pytania związane z ekologią. Chociaż wiedza obu drużyn była porównywalna, więcej szczęścia w rzutach kostką miały dziewczęta i to one szybciej zbliżyły się do mety. Na kolejnych dwóch stanowiskach uczniowie dowiedzieli się wiele o tzw. niskiej emisji, a także wprawiając specjalne rowery w ruch siłą własnych mięśni, napędzali projektor, który wyświetlał film edukacyjny dotyczący zanieczyszczania powietrza. Taka lekcja ekologii z pewnością na długo zostanie w pamięci uczniów.

Monika Hazuka, SP nr 1 w Cieszynie