Home » Uncategorized » VIII edycja Wojewódzkiego Konkursu – Edukacja regionalna w szkole

VIII edycja Wojewódzkiego Konkursu – Edukacja regionalna w szkole

Pod hasłem papieża Jana Pawła II – „Proszę was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu…” odbyła się ósma już edycja Wojewódzkiego Konkursu – Edukacja regionalna w szkole. W tym roku przedstawiciele naszej szkoły również wzięli w nim udział pod opieką nauczyciela historii, Błażeja Piksy. Uczniowie klasy 6b – Małgorzata Cieplik, Anna Sztefek, Julia Sanetra oraz Dawid Kwiczala przygotowali makietę Centrum edukacji, które mogłoby powstać w naszym mieście. W trakcie wyświetlanej prezentacji multimedialnej uczniowie przedstawili jej zaprojektowane walory oraz możliwości edukacyjne.

Z kolei młodsi uczniowie – Sonia Studnicka (klasa 2c) oraz Szymon Drózd (klasa 1a) zaprezentowali taniec regionalny w strojach z repertuaru dziecięcego Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. J. Marcinkowej.

Występ naszych uczniów był bardzo udany. Nasza szkoła zajęła III miejsce przywożąc ze sobą cenne nagrody, między innymi keybord.

Marcin Drózd

Czerwiec 2017