Dlaczego warto bujać w Obłokach?

Informacje

Praca „w Obłokach” czyli przy komputerze, ale z zapisywaniem wszystkich swoich zmian i plików nie na dysku komputera, przy którym pracujemy, ale na serwerze, do którego mamy dostęp przez Internet staje się coraz bardziej popularna. Coraz więcej firm oraz osób prywatnych rezygnuje z zapisywania swoich plików na własnych komputerach na rzecz „chmury”. Czym dokładnie ona jest, jakie korzyści daje, po co zmieniać stare przyzwyczajenia i jednak przejść na pracę przez Internet? Zapraszam do zapoznania się z prezentacją multimedialną, która przybliży nieco to zagadnienie, z której można dowiedzieć się, dlaczego warto pracować w taki sposób i dlaczego takie rozwiązanie ma (niemal) jedyne zalety. Zapraszam:

Dlaczego warto bujać w Obłokach? – prezentacja multimedialna

Przyznam szczerze, że ja w chwili obecnej pracuję niemal wyłącznie na Dysku Google od około roku, co umożliwia mi pracę dosłownie wszędzie i niemal zawsze – dzięki pełnej kompatybilności Dysku Google ze smartfonami opartymi na systemie Android.

Marcin Drózd