6a we Wrocławiu

Wydarzenia

29 maja 2017r. klasa 6a wraz z kilkoma uczniami pozostałych klas wybrała się na jednodniową wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska – do Wrocławia. Podróż autostradą mimo odległości minęła nam dość szybko i od razu mogliśmy zacząć zwiedzać „z góry zaplanowane” punkty.

Najpierw oczywiście ogród zoologiczny i najciekawszy obiekt – Afrykarium – wraz z ogromnymi akwariami pełnymi zwierząt najróżniejszych gatunków. Było co oglądać, zwłaszcza w podwodnym tunelu, gdzie dosłownie na wyciągnięcie ręki, tuż nad głową, przepływały płaszczki, rekiny i wielkie żółwie.

W trakcie zoo gorącą atmosferę upalnego dnia nieco schłodził nam delikatny deszcz, a potem „ruszyliśmy w miasto”. Ostrów Tumski, szybki spacer pod Uniwersytet Wrocławski i rynek, w międzyczasie rozglądając się za słynnymi Wrocławskimi Krasnalami… 

Cóż, Wrocław to piękne miasto, w którym tak wiele jest miejsc wartych zobaczenia. Tak wiele, że… jeden dzień to chyba trochę za mało ;).

Marcin Drózd