9 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Cieszynie zorganizowano Dzień Otwarty dla rodziców i przyszłych uczniów szkoły. Program przygotowany przez nauczycieli i uczniów obfitował w liczne atrakcje. Każdy mógł uczestniczyć w ciekawych lekcjach otwartych, zajęciach teatralnych, czytelniczych i plastycznych. Nie zabrakło także rodzinnego turnieju sportowego, kiermaszu ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci oraz baśniowej nocy spędzonej na szkolnej świetlicy.

Byli uczniowie szkoły mogli rozpoznać się na zdjęciach przeglądając stare kroniki, dzienniki i albumy szkolne. Z sali „wspomnień” blisko było już do auli szkolnej, gdzie swój program artystyczno-muzyczny zaprezentowali młodzi artyści. Tytuł inscenizacji mówił sam za siebie „Od zawsze na zawsze z Jedynką”. Atmosferze dziecinnej zabawy w trakcie przedstawienia  towarzyszyła nostalgia i refleksja nad przemijającym czasem. Wszak to już 110 lat, jak w murach naszej szkoły uczymy dzieci. Uczniowie się zmieniają, ale nie zmieniają się ich emocje, jak zauważyła p. Krystyna Błachowicz udzielając wywiadu do naszej gazetki szkolnej „Nowinki nie tylko z Jedynki”.

Zgromadzone liczne grono rodziców, dzieci, a także przedstawiciele władz miasta (Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura, Dyrektor CUW, Członkowie Komisji Oświaty, Kultury i Sportu) oraz Dyrektor zaprzyjaźnionej szkoły w Gnojniku byli świadkami rozdania nagród w dwóch konkursach artystycznych. Prace finalistów, ”Multimedialnej pocztówki z Cieszyna” i „Gdybym się urodził przed stu laty w moim grodzie”, każdy mógł podziwiać na wystawie zorganizowanej na szkolnym korytarzu. Emocje opadały powoli i dlatego dobrze, że pracowity dzień miał finał w rozmowach przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców uczniów naszej szkoły.

Patrząc z perspektywy czasu mamy nadzieję, że zaproszeni przez nas goście poczuli się dobrze  w murach naszej szkoły. W związku z tym  spełnią się także nasze oczekiwania i z życzliwością będziemy mogli przyjąć we wrześniu 2017 roku nowe pokolenie uczniów

Szczególne podziękowania za przygotowanie  programu artystyczno-muzycznego „Od zawsze na zawsze z Jedynką” dla Barbary Turoń, Radosława Itnera, Benity Gałuszki oraz dla Elżbiety Kaczmarek za „ubranie” szkoły w przepiękną świąteczną dekorację.

Dyrekcja SP 1: Grażyna Jabłońska, Jolanta Cieplik

 

 

Dzień Otwarty rozpoczął się od występu artystycznego na auli:

 

 

Po występie uczniowie wzięli udział w zajęciach otwartych:

 

 

Na terenie szkoły przygotowane zostały świąteczne dekoracje:

 

 

Uczniowie w trakcie całego dnia zorganizowali kiermasz świątecznych ozdób:

 

 

Wraz z naszym specjalnym gościem mieliśmy okazję do kilku wspomnień: