Home » wydarzenia » Aktorskie talenty w SP1

Grudzień 2016
« Lis   Sty »

Aktorskie talenty w SP1

13 grudnia uczniowie klas Va i VIb zaprezentowali społeczności szkolnej swoje talenty aktorskie.
Klasa Va wspięła się na szczyt Olimpu i stamtąd przedstawiła gromowładnego Zeusa (Krzyś Brejza) i jego boską świtę. Do SP 1 raczyli zawitać : Atena (Julka Siuzdak / Wiktoria Kubecka), Demeter (Ania Sznajdar), Kora (Lila Danielec), Hera (Iwonka Żur), Posejdon (Krzyś Mayzel), Ares ( Dawid Pietroszek), Herakles (Dorian Zisenbach), Hades (Oliwier Rak) oraz Syzyf (Łukasz Pasterny) i Prometeusz (Julek Danielec).
Nasza Uczennica ( Tatiana Arachacka), która w czasie snu znalazła się na Olimpie, zdawała tam krótki egzamin. Wypadła celująco.

Uczniowie klasy VI b zaskoczyli wersją baśni o Czerwonym Kapturku. Jak wygląda Czerwony Kapturek i gdzie wędruje wszyscy wiedzą albo wszyscy wiedzieli…
Rozwojem akcji baśni zaskoczona była także Narratorka (Nikola Kuczera).Współczesny Kapturek ( Paulina Kukuczka) czatował w Internecie, umawiał się na spotkania z Wilkiem (Nina Talik), który z kolei został przechytrzony przez Babcię ( Emilka Kret) obiadem ze stołówki szkolnej dostarczonym przez Uczennicę( Justynka Wenglorz). Książę Żaba ( Bartek Moik/ Mateusz Maroszek) i Piękny Książę (Dawid Kwiczala) wyskakiwali zza Gadających Drzew (Szymon Brudny i Dominik Budus). Pojawiła się również Księżniczka (Patryk Nowosadko), osóbka bardzo zazdrosna o Księcia Żabę.
Baśń, choć nowoczesna, zakończyła się tradycyjnym morałem ( bardzo współczesnym!):
„Uważaj bracie, z kim się umawiasz na czacie”.
Wszystkim widzom spodobała się rewelacyjna gra aktorów i oba przedstawienia, czym zachwycona jest nauczycielka języka polskiego M.Zabój, która przygotowała i czuwała nad całością.

Kolejną miłą niespodzianką dla uczniów było wręczenie nagród dla zwycięzców konkursów szkolnych.
W konkursie dla klas drugich „Busy bees”- spelling quiz zorganizowanym przez panią A.Kotowską zwyciężyli:
I. miejsce Emilia Jendrysek 2a
II. miejsce Martyna Gała 2c
III. miejsce Jagoda Flaszyńska 2c
wyróżnienia :Eliza Gremlik 2c, Aleks Kudlek 2a, Sonia Studnicka 2c.

W Szkolnym Konkursie Recytatorskim zwyciężyli:
I. Miejsce Małgorzata Cieplik 6b
Dominika Suchorab 5b

II. Anna Hernik 5b
Karolina Farana 4b

III. Kamil Kosiarski 6a
Patryk Kwiczla 4b

wyróżnienie Jagoda Dąbrowska 5b.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. M.Zabój