Home » wydarzenia » Nasze sukcesy

Nasze sukcesy

Za nami kilka pierwszych miesięcy nowego roku szkolnego, które zaowocowały sukcesami naszych uczniów w różnych dziedzinach – sztuki, wiedzy czy sportu. Mogliśmy przypomnieć sobie o nich podczas ostatniego szkolnego apelu, który odbył się w środę 9 listopada br. Na tym apelu wręczono dyplomy i nagrody oraz zaprezentowano uczniów, którzy wzięli udział w różnych konkursach czy zawodach sportowych.

W wyniku podsumowania VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wyróżniono uczniów biorących udział w:

• zawodach sprawnościowo – matematycznych: Królowa skakanki I miejsce Karolina Farana, II miejsce Magdalena Zabój, III miejsce Julia Szaluer. Piłkarz matematyk  I miejsce Adam Gibiec, II miejsce Kacper Socha, III miejsce Konrad Głowacki.
  • konkursie na najładniejszy plakat promujący tabliczkę mnożenia: klasy 3 – I miejsce Mateusz Sikora, II miejsce Amelia Fałat, III miejsce Filip Tengler, Feliks Wolny. Klasy 4-6 – I miejsce Weronika Poloczek, Alicja Suchanek; II miejsce Filip Kotowski, III miejsce Emilia Mrózek. Wyróżnienia: Mateusz Zelek, Kacper Wolski.
  • zmaganiach z tabliczką mnożenia klas 3: mistrzami zostali: Emilia Szczęsna, Martyna Rychły, Szymon Przebinda. Tytuł vicemistrza zdobyli: Weronika Sawłan, Wiktoria Jakubowska, Oliwia Gawęda.

Konkurs języka angielskiego dla klas 3 Spelling Bees wyłonił następujących laureatów:            I miejsce Iga Skark, II miejsce Emilia Tomiczek, Emanuel Kecher; III miejsce Weronika Sawłan, Paulina Husarek, Patryk Przeczek.

Wręczono również nagrody w międzyszkolnym konkursie komputerowym Zapisz/Enter pt. „Wakacyjne wspomnienia”, skierowanym do uczniów klas 1-3. W kategorii klas I zwycięzcą został Jan Tengler (SP nr 1), II miejsce zdobył Bartłomiej Krużołek (SP nr 7), III miejsce przypadło Annie Sabela (SP nr 1). Wśród uczniów II klasy I miejsce zdobyła Kinga Szewska, II miejsce Maja Wacławik, III miejsce Emilia Jendrysek, a wyróżniono prace: Julii Przeworskiej, Igora Strządały, Kacpra Kawuloka, Pauliny Isztok. Wszyscy uczniowie są z SP nr 1. Klasyfikacja dla uczniów III klasy przedstawia się następująco: I miejsce Nadia Dopart (SP nr 1), II miejsce Jan Krużołek (SP nr 7), III miejsce Emilia Kotlarska (SP nr 1). Autorzy prac wyróżnionych w tej kategorii to: Illya Ostafiyczuk (SP nr 3), Oliwia Kłoda (SP nr 7), Maria Brzezińska, Natalia Marek, Krzysztof Bożomański (wszyscy z SP nr 1).

Przypomniano również:

• sportowy sukces drużyn naszej szkoły w Mistrzostwach Cieszyna w tenisie stołowym – I miejsce dla drużyny dziewcząt w składzie Emilia Kret i Sandra Parchańska; oraz III miejsce dla drużyny chłopców w składzie Mateusz Mrozek  i Kacper Socha:
  • laureatów nagród i wyróżnień w konkursie plastycznym „Anno Domini 966” :                 I miejsce Lilianna Danielec, II miejsce Nadia Swoboda, wyróżnienia – Paulina Jagiełło, Weronika Kopiec oraz Michał Kawulok.

Nagrody w auli otrzymały też Weronika Sawłan i Zuzanna Purszke – laureatki przeglądu recytatorsko – aktorskiego „Bawimy się słowami”, które mimo wyróżnienia nie będą mogły reprezentować naszej szkoły w Domu Narodowym.

Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym, jednocześnie dziękując wszystkim, którzy wzięli udział w poszczególnych konkursach i zawodach.

Gabriela Sikora, SP nr 1

Listopad 2016