Home » wydarzenia » Międzyszkolny Konkurs Recytatorsko – Aktorski „Bawimy się słowami”

Międzyszkolny Konkurs Recytatorsko – Aktorski „Bawimy się słowami”

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKO – AKTORSKI

„BAWIMY SIĘ SŁOWAMI”

Co roku jesienią uczniowie młodszych klas z zapałem przygotowują się do Międzyszkolnego Konkursu Recytatorsko – Aktorskiego „Bawimy się słowami”. W naszej szkole konkurs przebiega w trzech etapach: klasowym, który wyłonił po 8 – 9 uczniów reprezentujących swoje klasy, etapu drugiego – międzyklasowego. Etap międzyklasowy pozwolił wyłonić 28 uczestników (po 4 z każdej klasy) szkolnego finału konkursu, który odbył się w naszej szkole 4 listopada 2016 r., o godz. 16.00, w obecności zaproszonych rodziców finalistów konkursu. Na uwagę zasługuje bardzo wysoki poziom występujących dzieci. Wszyscy finaliści byli bardzo starannie przygotowani, posługiwali się bogatymi środkami wyrazu, wykorzystywali rekwizyty, byli przebrani w ciekawe kostiumy.

Jury miało bardzo trudne zadanie, mogło bowiem wybrać tylko troje dzieci, które będą reprezentować szkołę podczas Międzyszkolnego Przeglądu, organizowanego przez Alternatywną Szkołę Podstawową w Domu Narodowym. Reprezentantami naszej szkoły zostali: Karolina Jaroszewska recytująca gwarą wiersz pt. „Cieszyński torg”; Wiktor Isztok recytujący wiersz pt. „Żuk” (oboje dzieci z klasy drugiej) oraz Stanisław Dominiak z klasy pierwszej recytujący wiersz „Daktyle”. Wyróżnienie w konkursie zdobyły Weronika Sawłan i Zuzanna Purszke z klasy trzeciej, które przedstawiły w duecie wiersz pt. „Muchy samochwały”. Jesteśmy bardzo dumni z występów naszych uczniów. Gratulujemy im sukcesu.

Bożena Zgliczyńska (koordynator konkursu)

Listopad 2016
« Paź   Gru »