Home » 2016 » Listopad » 03

Daily Archives: 3 listopada 2016

Rynek i okolice Cieszyna oczami Julki

W ramach programu eTwinning jedna z uczennic klasy 6a, Julia Szlauer, postanowiła pokazać nam najładniejsze jej zdaniem miejsca w Cieszynie znajdujące się w pobliżu rynku. Efekt jej fotograficznej sesji w plenerze możecie obejrzeć w poniższej galerii.

Julia Szlauer, klasa 6a (fotografie)

Marcin Drózd (tekst)

Let’s bee friends czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami

Uczniowie korzystający z zajęć w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Cieszynie, w środę 26 października br., mieli okazję skorzystać z oferty Zamku Cieszyn i zwiedzić interesującą wystawę „Let’s bee friends czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami”, a później pospacerować po Wzgórzu Zamkowym. Z tych atrakcji skorzystała pierwsza grupa dzieci, które aktywnie uczestniczą w zajęciach świetlicowych i swoim zachowaniem dają dobry przykład innym. W związku z nawiązaniem przez SP nr 1 współpracy z Zamkiem Cieszyn, planowane są kolejne wyjścia naszych uczniów.

Gabriela Sikora, SP nr 1 Cieszyn

Konkurs recytatorski w SP1

Nie lada wyzwanie czeka panie polonistki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Cieszynie. 26 października br., odbył się w Jedynce kolejny już Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV – VI. Uczestnicy zaprezentowali się wspaniale. Wybór zwycięzców będzie wyjątkowo trudny. Trzymamy kciuki za wszystkich recytujących. Obrady jury trwają.

Marzena Zabój, SP nr 1 Cieszyn

Listopad 2016