Home » 2016 » Październik » 21

Daily Archives: 21 października 2016

Szósty Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP1

W piątek 30 września 2016 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. Akcja ma zachęcać do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Przygotowania do ŚDTM zaczęły się jednak od pierwszych dni września. Uczniowie w tym czasie przygotowywali plakaty i układali rymowanki. 30 września w szkole królowała Tabliczka Mnożenia i było to widoczne w klasach, na korytarzach a nawet na sali gimnastycznej. Zgodnie z hasłem „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają” przystąpiliśmy do obchodów Święta. „Tabliczkowa” wiedza sprawdzana była podczas kilkuminutowych egzaminów. Egzaminatorami byli uczniowie tworzący specjalną Komisję Egzaminacyjną. W tym dniu uczniowie mogli odpytywać nauczycieli i innych pracowników szkoły, co im się bardzo podobało. Wszyscy pomyślnie zdali egzamin uzyskując tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Dodatkowym elementem był Patrol Egzaminacyjny, który sprawdzał wiedzę przechodniów i sprzedawców okolicznych sklepów. Ukonorowaniem tego dnia były rozgrywki matematyczno- sportowe: „Królowa skakanki” i „Piłkarz matematyk”.

Rozstrzygnięty został również konkurs na plakat promujacy tabliczkę mnożenia. Nad całością czuwały panie koordynatorki Danuta Szyguda i Monika Hazuka oraz pani Stanisława Bortliczek, która prowadziła zawody sportowe.

Obchody ŚDTM wywołały w uczniach wiele pozytywnych emocji i wzbudziły chęć zdrowej rywalizacji a przypomniane umiejętności przydadzą się z pewnością uczniom na lekcjach matematyki.

Monika Hazuka

Październik 2016