Komunikat – nowa wersja strony www

Informacje

Wraz z nowym rokiem szkolnym 2016/2017 nasza strona również się zmienia . W nowej odsłonie, z nowymi kolorami oraz nowym układem menu staje się bardziej przejrzysta i czytelna. Jest teraz podzielona na kilka części.

Pierwszym i najważniejszym elementem jest menu, które w obecnej wersji znajduje się tuż powyżej. Składa się z następujących elementów:

  1. O szkole – w tym dziale można znaleźć dane kontaktowe, kronikę budowy naszej sali gimnastycznej, historię polskiego szkolnictwa powszechnego w Cieszynie w latach 1900-2000 oraz historię naszej szkoły.
  2. Dla Rodziców – tutaj znajdują się wszystkie niezbędne informacje, takie jak dokumenty szkolne, regulaminy, plany zajęć, informacja o rekrutacji, spis ulic należących do obwodu SP1 oraz informacja związana z podręcznikami na rok szkolny 2016/2017.
  3. Pracownicy – w tej części można znaleźć spis wszystkich pracowników szkoły.
  4. Zajęcia pozalekcyjne – tutaj umieszczone zostały zajęcia dodatkowe dla uczniów organizowane w naszej szkole.
  5. Archiwum wydarzeń – to link do strony zewnętrznej, prowadzi do poprzedniej wersji strony, na której umieszczone są wszystkie wydarzenia z lat 2012 – 2016r.
  6. BIP SP1 – jest to kolejny link do strony zewnętrznej należącej do Biuletynu Informacji Publicznych Cieszyńskich placówek oświatowych dotyczącej naszej szkoły.
  7. Okienko Search służy do przeszukiwania zawartości naszej strony.

W centralnej części strony będą pojawiać się wpisy związane z aktualnymi wydarzeniami w szkole oraz najważniejsze komunikaty od Dyrekcji.

Po lewej stronie w części zatytuowanej „Aktualności” widoczne będzie pięć ostatnich wydarzeń, jakie zostały zamieszczone na stronie, a poniżej Archiwum, w którym widoczna jest lista miesięcy wraz z liczbami odpowiadającymi ilości umieszczonych wpisów.

Prawa część zarezerwowana jest na kalendarz, w którym zaznaczone są dni pojawienia się wpisów a pod nim lista aktualnych programów i akcji, w jakich bierze udział nasza szkoła.

Ponieważ aktualnie nasza strona oparta jest na systemie WordPress, który służy głównie tworzeniu internetowych blogów, pojawiła się również – dostępna dla wszystkich Internautów – możliwość zostawienia komentarza pod każdym z wydarzeń. Przykładowy komentarz umieściłem pod obecnym wpisem.

Wszelkie uwagi, sugestie oraz pomysły proszę kierować na mój adres e-mail umieszczony w stopce.

Marcin Drózd